9 sierpnia 2018

Legionovia gra dalej w PP

Legionovia, w meczu rundy wstępnej PP, rozegranym w Boguchwale, wygrała ze Stalą Stalowa Wola 3:2 i awansowała do 1/32 finału Pucharu Polski. Po porażce na swoim boisku z Wisłą Puławy 1:2, z rozgrywek odpadł Znicz Pruszków.

Piłkarze Legionovii, mimo że do przerwy przegrywali 0:2, potrafili odwrócić losy spotkania i pokonać rywala 3:2. Pierwsza połowa nie była udana dla zawodników z Mazowsza. Już w 3. minucie, po szybkiej akcji prawym skrzydłem, prowadzenie dla Stalówki uzyskał Michał Kitliński (grający w sezonie 2015/16 w klubie z Legionowa). Po pół godzinie, drugiego gola dla ekipy ze Stalowej Woli, znakomitym strzałem z rzutu wolnego zdobył kolejny z byłych graczy mazowieckich klubów – Adrian Dziubiński (występujący wcześniej m.in. w Broni Radom oraz Pogoni Siedlce). Po zmianie stron, drużyna prowadzona przez trenera Bartosza Tarachulskiego zagrała dużo lepiej i przede wszystkim skuteczniej. W 57. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Chorwat – Slaven Juriša, a piłkę odbitą od słupka skierował do siatki Piotr Krawczyk. Ten sam zawodnik zdobył także dwie kolejne bramki: najpierw wykorzystał dokładne zagranie z głębi pola od Serba – Luki Jankovića i doprowadził do wyrównania, a na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, wykorzystał rzut karny, ustalając wynik meczu na 3:2 dla Legionovii.
   Z rozgrywek pucharowych odpadł już Znicz Pruszków. Oparta na młodych zawodnikach drużyna przegrała na swoim boisku z Wisłą Puławy 1:2. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zespołu spod Warszawy. Już w szóstej minucie po zagraniu niespełna …szesnastoletniego Arkadiusza Pyrki i trafieniu Bartłomieja Faliszewskiego, gospodarze wyszli na prowadzenie. W 32. minucie po błędzie bramkarza Znicza – Dominika Kalinowskiego, który najpierw źle przyjął piłkę a następnie sfaulował napastnika rywali, puławianie mieli rzut karny. Szymon Stanisławski wykorzystał jedenastkę i zrobiło się 1:1. Decydująca o losach meczu była akcja gości przeprowadzona w doliczonym czasie gry. Dobre zagranie Kacpra Szymankiewicza z prawej strony boiska sfinalizował Adrian Popiołek, z zimną krwią wykorzystując sytuację sam na sam z golkiperem Znicza.
  10 sierpnia br. w siedzibie PZPN odbędzie się losowanie 1/32 finału. Wezmą w nim już udział kluby Ekstraklasy, I i II ligi oraz zwycięzcy rozgrywek okręgowych – m.in. Victoria Sulejówek. Mecze tej rundy odbędą się w dniach: 25, 27 września oraz 2, 3 i 4 października.