29 stycznia 2018

Legionovia w przebudowie

  Z dużym niepokojem, ale też z wielkimi nadziejami, na rozpoczęcie rundy jesiennej czekają kibice Legionovii. Po niezbyt udanej jesieni, podwarszawski zespół znalazł się tuż nad strefą spadkową i nie może sobie pozwolić już na żaden margines błędu w walce o utrzymanie w II lidze.

   Początkowe wieści napływające z Legionowa były  bardzo  niepokojące. Z klubem rozstał się najlepszy piłkarz żółto-czerwonych – Mateusz Żebrowski. O pozyskanie tego zawodnika starają się pierwszoligowe; GKS Katowice, GKS Tychy i Pogoń Siedlce, a także ekstraklasowa Termalica Brut-Bet Nieciecza. Z Legionovii odszedł też wyróżniający się Mateusz Kwiatkowski, który wiosną w trzecioligowym Stilonie Gorzów Wielkopolski będzie walczył o awans do II ligi. A to wcale nie koniec osłabień. Nowych klubów szukają: Maciej Goliński, Krystian Jajko, Maksym Wadach i Maciej Wilanowski. Z drużyną pożegnali się również obcokrajowcy: Słoweniec Siniša Borenovič, Ukrainiec Ołeksij Kłak oraz Gruzin Guram Lukawa. Trener Robert Pevnik stanął więc przed trudnym zadaniem kompleksowej przebudowy składu. W Legionowie pojawiło się wielu nowych zawodników, starających się zaprezentować szkoleniowcowi z jak najlepszej strony na treningach oraz w meczach sparingowych.

  Pierwszą grę kontrolną Legionovia rozegrała na stołecznym boisku na Targówku, gdzie po trafieniach Chorwata – Mario Vasilja i Wojciecha Kalinowskiego, pokonała Polonię Warszawa 2:0. Oprócz strzelca pierwszej bramki, w tym spotkaniu wystąpili jeszcze trzej inni obcokrajowcy: grający w środkowej linii Czech – Michal Skwarczek i Serb – Luka Janković oraz obrońca ze Słowenii – Klemen Nemanič. Z dobrej strony pokazali się także testowani młodzi polscy piłkarze (byli juniorzy Legii Warszawa), niespełna dwudziestoletni: Eryk Więdłocha i Mateusz Leleno (występujący ostatnio w Puszczy Niepołomice) oraz siedemnastoletni bramkarz z Łazienkowskiej – Mateusz Kochalski. Młody golkiper (urodzony 25 lipca 2000), ma już wyrobioną solidną markę i to nie tylko w naszym kraju. Jesienią z dużym powodzeniem występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów oraz w UEFA Youth League (czyli młodzieżowej Lidze Mistrzów). Dzięki dobrej postawie w tych rozgrywkach znalazł się w kręgu zainteresowania angielskich klubów (m.in. Manchesteru United). Na wyróżnienie w pojedynku z Polonią zasłużyli również Przemysław Rybkiewicz oraz kolejny z nowych zawodników – Wojciech Szumilas (pozyskany z GKS-u Tychy).
(mf)