27 marca 2018

Łódź podtopiona przez Wisłę w CLJ

Wyjazdowe zwycięstwo juniorów z Płocka z ŁKS; młodsi łodzianie zremisowali w Pruszkowie ze Zniczem, derby trampkarzy na remis - to weekendowe newsy z rozgrywek naszej młodzieży...

W Centralnej Lidze Juniorów U-19, historyczne – pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Wisły Płock. Podopieczni trenerów Grzegorza Wenerskiego i Dariusza Fabianowicza, wygrali na wyjeździe z ŁKS-em Łódź 3:0. Do przerwy to łodzianie byli lepszym zespołem. Bramkarzowi Nafciarzy – Jakubowi Lemanowiczowi dopisywało jednak szczęście i zachował czyste konto. W 39. minucie Wisła wyszła na prowadzenie po golu Błażeja Tomaszewskiego. W drugiej połowie wynik podwyższył Eryk Krawczyk, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem ŁKS-u. Ostatni gol w tym meczu padł w 86. minucie. Kacper Szczudliński prostopadłym podaniem uruchomił wprowadzonego na boisko po przerwie Adriana Szczutowskiego, a ten po minięciu golkipera łodzian, strzalem do pustej bramki ustalił końcowy wynik spotkania na 3:0 dla Wisły. Dodajmy, że mecz bezbłędnie prowadziła sędzia – Magdalena Figura. Wygrała także Polonia Warszawa. Czarne Koszule pokonały na swoim boisku Stal Rzeszów 2:0 po trafieniach Michaela Ameyaw i Mikołaja Midzio. Znicz Pruszków bezbramkowo zremisował u siebie z Wisłą Kraków, a spotkanie Resovii z Legią Warszawa zostało przełożone na 11 kwietnia, z powodu powołań stołecznych zawodników do młodzieżowych reprezentacji Polski.
  W trzeciej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17, z naszych drużyn zapunktował tylko Znicz Pruszków. Podopieczni trenera Zbigniewa Kowalskiego zremisowali na swoim boisku z zespołem UKS SMS Łódź 2:2. Nasi piłkarze do przerwy prowadzili po trafieniu Oliwiera Lesiaka. Kilka minut po zmianie stron, drugiego gola dla Znicza zdobył Oskar Sadowski. Łodzianie odpowiedzieli jednak błyskawicznie. W ciągu pięciu minut, dwukrotnie bramkarza z Pruszkowa pokonał Maciej Mas i mecz zakończył się podziałem punktów. Z innym zespołem z Łodzi – ŁKS-em, rywalizowała Escola Varsovia. Na sztucznym boisku Piłkarskiego Ośrodka Treningowego Minerska w Łodzi, lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 4:2. Hattrickiem popisał się Mateusz Misiak, a czwartego gola dla łodzian dołożył Damian Grochowski. Warszawiacy odpowiedzieli dwoma trafieniami Macieja Anusika. Mecz Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok został przełożony na 25 kwietnia.
  W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, w derbach stolicy, po bardzo emocjonującym meczu, Polonia zremisowała przy Konwiktorskiej z Escolą Varsovia 1:1. Bramkę dla Czarnych Koszul, bezpośrednio z rzutu wolnego wykonywanego niemalże z końcowej linii boiska zdobył Krzysztof Koton. Młody zawodnik Polonii zachował się jak rutyniarz, przebił niezbyt szczelnie ustawiony mur rywali, posyłając piłkę do siatki precyzyjnym „rogalem”. Goście doprowadzili do remisu w doliczonym czasie gry. Znakomite zagranie za plecy obrońców wykorzystał wchodzący w pole karne na pełnej szybkości skrzydłowy Escoli – Aleks Sawosz, który minimalnie wyprzedził bramkarza Polonii i przerzucił nad nim piłkę. Trzy punkty z Bełchatowa przywieźli trampkarze Legii Warszawa. Podopieczni Dariusza Rolaka pokonali 1:0 GKS, po trafieniu Kajetana Staniszewskiego. Asystę przy tej bramce zanotował Kacper Skwierczyński.