11 października 2020

Mazovia zwiększa przewagę, Huragan się wzmaga

Na południowym wschodzie, po porażkach Wilgi Garwolin i Zamłynia Radom, przewagę nad grupą pościgową zwiększyła Mazovia Mińsk Mazowiecki. Na północnym zachodzie, w meczu na szczycie, Mławianka przegrała z rezerwami Wisły Płock i nowym liderem został Huragan Wołomin, a w centrum, prowadzące w tabeli Ząbkovia oraz Victoria Sulejówek odskoczyły rywalom.

W grupie centralnej najciekawiej było na Bemowie, gdzie skazywana na pożarcie Unia Warszawa zremisowała z MKS-em Piaseczno 3:3. Podopieczni trenera Piotra Mosóra urwali niedawno punkty wyżej notowanym drużynom, remisując z Mazurem Karczew 2:2 oraz Escolą Varsovia 1:1, a teraz postawili się ekipie z Piaseczna. W 20. minucie Unia objęła prowadzenie. Jan Nawotczyński został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Krystian Nowakowski. Goście wyrównali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Ziemnickiego i strzale głową Konrada Rudnickiego. Zaraz po zmianie stron, po zagraniu Adriana Dobiesa, drugą bramkę dla Piaseczna zdobył Kamil Ziemnicki. Unia odpowiedziała trafieniem Konrada Izdebskiego i idąc za ciosem, w 70. minucie strzeliła trzeciego gola za sprawą Jakuba Mydłowieckiego. Piaseczno wyrównało dopiero w końcówce. Akcję rozpoczął Ahmed Ayodeji, piłkę rozegrał Kamil Matulka, a trzeci raz bramkarza Uni pokonał Konrad Rudnicki. Prowadząca w tabeli Victoria Sulejówek pokonała u siebie Okęcie Warszawa 8:0. Po dwa gole dla wicelidera zdobyli: Bartłomiej Szulim, Kacper Jarosz oraz Mateusz Wysokiński, trafił też Sebastian Pindor, a ósma bramka padła po strzale samobójczym. Prowadząca w tabeli Ząbkovia wygrała na swoim stadionie z Escolą Varsovia 3:2. Dwie bramki dla gospodarzy padły po akcjach doświadczonego duetu Bartosz Wiśniewski – Damian Świerblewski. W 40. minucie Wiśniewski trafił też z jedenastu metrów po faulu na Eryku Agnyziaku. Gole dla Escoli zdobyli Damian Sędzikowski oraz w końcówce Jan Bąk z rzutu karnego. Mecz Sparta Jazgarzew – Mazur Karczew został przełożony na 31 października.

W grupie południowo-wschodniej Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała z Hutnikiem Huta Czechy 4:0. Pierwszego gola dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Michał Bondara. Dziesięć minut po zmianie stron, po zagraniu Janusza Nojszewskiego, wynik podwyższył sprowadzony z Dinama Tiraspol Ihor Krashnevskyi. Trzeci raz bramkarza Hutnika pokonał Wojciech Wocial, a w ostatniej minucie wynik ustalił Jarosław Krajewski. Przy dwóch ostatnich trafieniach asystował Dmytro Skoblov (wyceniany przez jeden z niemieckich portali piłkarskich na… 100 000 euro – były reprezentant ukraińskiej młodzieżówki, mający za sobą występy w rodzimej ekstraklasie w barwach klubu FK Mariupol). Wilga Garwolin przegrała u siebie z Mazowszem Grójec 2:3. W 10. minucie błąd defensywy Mazowsza wykorzystał Sebastian Papiernik. Kolejne bramki strzelała ekipa z Grójca. Jeszcze przed przerwą dwa razy trafił Tomasz Żebrowski, a po zmianie stron gola dołożył pozyskany z Drukarza Warszawa Grzegorz Wilczyński. W końcówce próbując wybić piłkę Mariusz Lisiecki pokonał własnego bramkarza, ale mimo tego Mazowszu udało się dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka. Mszczonowianka wygrała na swoim terenie z Podlasiem Sokołów Podlaski 2:0. Już na początku spotkania prowadzenie dla zespołu z Mszczonowa uzyskał Paweł Michalski. Od 55. minuty Podlasie grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Michała Piotrowskiego. W końcówce kropkę nad i postawił Ignacy Ogłoziński. W derbowym starciu, solidnie wzmocnione rezerwy Radomiaka pokonały Zamłynie 2:1. Mecz KS Warka – Tygrys Huta Mińska został odwołany z powodu kwarantanny w ekipie gospodarzy.

W grupie północno-zachodniej cztery mecze zakończyły się podziałem punktów. Świt Staroźreby na swoim boisku zremisował bezbramkowo z Makowianką Maków Mazowiecki, a ostatni w tabeli Kasztelan Sierpc u siebie urwał punkt drużynie KS CKTroszyn remisując 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył Paweł Zaroślak, wyrównał Kamil Majkowski. Najwięcej emocji było na Stadionie Miejskim w Sochaczewie, gdzie Bzura Chodaków zremisowała z Żyrardowianką 2:2. W 25. minucie Krzysztof Balicki dostał czerwoną kartkę i goście grali w dziesiątkę. Mimo tego ekipie z Żyrardowa jeszcze przed przerwą udało się zdobyć dwa gole po strzałach Michała Kozaczkowa i Damiana Rakoczego. Po zmianie stron gospodarze wyrównali po dwóch rzutach karnych skutecznie wykonanych przez Radosława Grefkowicza. Także remisem 2:2 zakończyło się spotkanie KS Łomianki – Hutnik Warszawa. Hutnicy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Sebastiana Duczka, ale kilka chwil później dla Łomianek gola strzelił Łukasz Janik. Po zmianie stron drugą bramkę dla podwarszawskiej ekipy zdobył Hubert Czady, a do remisu w ostatniej minucie doprowadził Maciej Ziemski. Huragan Wołomin wygrał na wyjeździe z Wkrą Żuromin 1:0. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po strzale Marcina Smolińskiego z rzutu karnego. Ekipa z Wołomina została nowym liderem. W ostatnim meczu jedenastej kolejki, rezerwy Wisły Płock podejmowały u siebie prowadzacą dotychczas w tabeli Mławiankę. Nafciarze gładko wygrali 3:0 po dwóch golach Adriana Szczutowskiego i jednym Fryderyka Gerbowskiego. Bardzo dobrze w zespole Wisły zaprezentowali się też Bartłomiej Sielewski oraz pozyskany z Legii Warszawa Piotr Pyrdoł.