24 kwietnia 2017

Mazowiecka młodzież nie odpuszcza

W Centralnej Lidze Juniorów (rocznik 1998/99), na fotel lidera powróciła stołeczna Legia.

Piłkarze Piotra Kobiereckiego pokonali w Woli Chorzelowskiej Stal Mielec 4:2. Spotkanie lepiej rozpoczęli mielczanie i niespodziewanie prowadzili 2:0. Kontaktowego gola dla legionistów zdobył jeszcze przed przerwą Mateusz Bondarenko. W drugiej połowie stołeczni piłkarze zagrali już dużo lepiej. Kolejne dwie bramki (w tym jedną z rzutu karnego) strzelił Michał Góral, a wynik ustalił Mateusz Szwed.  MKS Polonia Warszawa na bocznym boisku przy Konwiktorskiej zremisowała z Motorem Lublin 3:3. Bramki dla Czarnych Koszul strzelali Mateusz Kijewski, Patryk Zych oraz Kewin Przygoda. Lublinianie wyrównującą bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry. Bolesna wpadka przydarzyła się się młodym zawodnikom Znicza Pruszków, którzy przegrali u siebie z Resovią 0:4.

W tabeli Legia (57 pkt.) wyprzedza o punkt SMS Łódź. Polonia jest piąta (38 pkt.), a Znicz szósty (36 pkt.).
 W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych (rocznik 2000), rywalami warszawskich drużyn były zespoły bezpośrednio walczące z nimi o awans: SMS Łódź i Jagiellonia Białystok. Po znakomitym spotkaniu Polonia pokonała na wyjeździe łodzian 3:1. Podopieczni Adama Chmielewskiego już do przerwy prowadzili 3:0. Bramki zdobyli : Michael Ameyaw, Jan Kalinowski i Daniel Pik. Rywale w drugiej połowie odpowiedzieli tylko trafieniem z rzutu karnego Krystiana Adamiaka. Przy Łazienkowskiej Legia zremisowała z Jagiellonią 1:1. Goście prowadzili po golu reprezentanta Polski do lat 16 – Mikołaja Nawrockiego. Wyrównującą bramkę dla zespołu trenera Roberta Picuły strzelił także kadrowicz, ale z drużyny do lat 17 – Kacper Wełniak.

W tabeli po sześciu kolejkach prowadzi Polonia (13 pkt.) przed Legią (12 pkt.), Jagiellonią (11 pkt.) i SMS-em (9 pkt.).