25 października 2017

Mazowieckie kadry dominują !

 Cztery podstawowe reprezentacje wojewódzkie Mazowieckiego ZPN zakończyły jesienną rundę eliminacji do finałów mistrzostw Polski wyjazdowymi meczami z zespołami Podlasia, przywożąc stamtąd komplet punktów. Niestety, zawodzą najmłodsi, tzw. kadra naborowa...  

  Kadra Marcina Korkucia (U-14) wygrała 3:1 po dwóch bramkach Patryka Romankowskiego i trafieniu Mateusza Kowalczyka i prowadzi w swej grupie z 7 punktami  (bramki 6:1).

  Wychowankowie Piotra  Mosóra (U-15) nadal nie stracili punktu, choć na Podlasiu nie było łatwo, ale dzięki bramkom Oliviera Olszewskiego i Patryka Pierzaka wygrali 2:1 i samodzielnie prowadzą w grupie z kompletem 9 punktów (bramki 13:1)

 W podbiałostockim Wasylkowie nasze piłkarki nie oszczędzały rywalek. Podopieczne Marcina Wojdy łatwo wygrały 5:0, a wszystkie bramki zdobyła Maja Grzybowska, wychowanka Ząbkovii. Zespół Mazowieckiego ZPN umocnił się na prowadzeniu z kompletem 9 punktów (bramki 19:1)

  Kadra Macieja Anglarta (U-16) także nie miała litości dla przeciwniczek, zwyciężając aż 7:0 a obok trafień Amelii Chmury i Emilii Kozioł kolejny popis zanotowała radomska „Kilerka” – Klara Karoń, dokładając 5 goli do swojego konta, na którym ma już 16 bramek! A nasze dziewczęta samodzielnie liderują tabeli z kompletem 9 punktów (bramki 21:2).

    Przypomnijmy : w ubiegłym sezonie kadry wojewódzkie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wywalczyły trzy złote medale; wszystkie padły łupem zespołów chłopięcych, widać jednak, że i nasze dziewczęta mocno wzięły sobie do serca ubiegłoroczne niepowodzenia.

    Niestety, nasi najmłodsi, tzw. kadra naborowa U-13, wyselekcjonowana przez trenera Zbigniewa Kowalskiego, zawodzi na całej linii. W drugim rozegranym turnieju naszym chłopcom udało sie wygrać tylko z reprezentacją Łódzkiego ZPN 1:0 (bramka: Szostek). Mecze z Warmińsko-Mazurskim ZPN i Podlasiem zakonczyły sie porażkami 2:3 (bramki : Walczak i Drachal oraz Dohojda i Walczak) i nasza kadra po sześciu meczach plasuje się na ostatnim miejscu w czterozespołowej grupie eliminacyjnej z dorobkiem 4 pkt. (bramki 9:12)

(js)