16 października 2019

Mazowieckie kadry wojewódzkie w czołówce

   23 października br. (środa) nasze kadry wojewódzkie zakończą jesienną rundę eliminacji do finałów mistrzostw Polski. Tym razem gościć będą w świętokrzyskich Nowinach (chłopcy) oraz w Zamościu (dziewczęta).

    Jak dotąd nie ma sobie równych ekipa Piotra Mosóra, grająca w tym sezonie w kategorii U-14; w rywalizacji Turnieju im. K. Deyny nasi piłkarze wysoko wygrali oba mecze i prowadzą w grupie (bramki 16:1!), a na ostatnie w tym roku spotkanie z reprezentacją Lubelskiego ZPN jadą w roli faworyta.

   Nieco gorzej  plasuje się kadra Konrada Dousy w kategorii U-13, która doznała porażki z Łódzkim ZPN (0:1) i przed jesiennym finiszem z trzema punktami zajmuje drugą lokatę, którą, miejmy nadzieję, utrzyma przed zimową przerwą.

    W podobnej sytuacji są nasze dziewczęta w kategorii U-14, które w pierwszym turnieju (rywalizacja odbywa się w czterech turniejach) zagrały nierówno, remisując bezbramkowo ze słabiutką ekipą ze Świętokrzyskiego ZPN. Pewnie pokonały 3:0 zespół Lubelskiego ZPN i uległy 1:3 reprezentacji Łódzkiego ZPN, opartej na wychowankach renomowanej łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Podopieczne Marcina Wojdy z czterema punktami zajmują drugie miejsce i jako że w zespole przeważają wychowanki UKS Ząbkovia, już ostrzą sobie ząbki na kolejne punkty w turnieju w Zamościu.

Trzymamy zatem kciuki za naszą młodzież, która w ciągu minionych sezonów raczej nie sprawiała nam zawodu, dostarczając medali jak żadna inna kadra wojewódzka w kraju.

(js)