9 maja 2017

Mazowieckie okręgówki: boiskowy alert w siedleckim

Okręgowe ligi Mazowsza powoli wchodzą w decydującą fazę rozgrywek przed finiszem na koniec obecnego sezonu, który przewidziano na ostatnią dekadę czerwca br.

 W okręgu ciechanowsko-ostrołęckim nadal przewodzi Korona Ostrołęka, której jednak przewaga nad Wkrą zmalała do pięciu punktów, za sprawą przegranej lidera 1:2 w Pułtusku; bieżunianie w tym czasie rozprawili się 7:1 z Wieczfnią. Na końcu tabeli niezmiennie z 5 pkt. i 1 zwycięstwem w sezonie Boruta Kuczbork.

  W płockim trwa zacięta rywalizacja o fotel lidera pomiędzy Mazurem Gostynin i Amatorem Maszewo, które mają już po 10 punktów przewagi nad rywalami. W minionej kolejce zespoły te u siebie wygrały, odpowiednio, 3:1 ze Zrywem Bielsk i 2:0 z Kasztelanem Sierpc.

  W radomskiej okręgówce bez zmian; po 2:0 w Potworowie siedmiopunktowa przewaga LKS Jedlińsk nad Powiślanem Lipsko, który wygrał 3:2 w Głowaczowie. Tłok panuje na dole tabeli, gdzie jeszcze nic nie jest przesądzone…

  W okręgu siedleckim zaniepokojenie budzi stan tamtejszych boisk, które sprawiają, że wiele meczów się nie odbyło z powodu fatalnej murawy, toteż w tabeli zrobił się potężny bałagan. W tej sytuacji aktualna przewaga Huty Czechy nad Naprzodem Skórzec, Fenixem Siennica czy Wilgą Miastków Kościelny jest złudna; sytuacja może się diametralnie zmienić po rozegraniu zaległych spotkań. Na pewno jednak nie zmieni się pozycja Tęczy Stanisławów, która z trzema punktami pozostaje w tym sezonie nadal bez zwycięstwa…

  W grupach warszawskich status quo. W pierwszej przewodzi z 55 punktami Drukarz (4:2 z Agape Białołęka) i ma siedem punktów przewagi nad Marcovią (3:0 z rezerwami Sulejówka). Tabelę zamyka Sokół Celestynów z 5 pkt.

 W grupie drugiej Perła Złotokłos (55 pkt.) odprawiła z kwitkiem wicelidera z Chlebni aż 5:0 powiększając przewagę do dziewięciu oczek. Na trzeciej pozycji Piastów, który zaaplikował Laskom aż 7 goli. Pierwszej porażki od ubiegłorocznej jesieni (5 listopada) doznali piłkarze Przyszłości, w dodatku na swoim stadionie: 0:2 z siódmą w tabeli Józefovią, która tym zwycięstwem zapewniła sobie względny spokój. Od następnego miejsca bowiem zaczyna się ścisk w tabeli i nikt nie może tu czuć się pewnym ligowego bytu.

(js)