25 maja 2015

Mazowieckie okręgówki przed finiszem

 W grupie I warszawskiej prowadzą rezerwy Dolcanu, które w miniony weekend pokonały 2:0 trzeci w tabeli, ale ze znaczną już stratą, Grom Lipowo. Nadal na drugim miejscu, o sześć oczek mniej, waleczny zespół Drukarza, który wygrał 2:1 w Wieliszewie. Niecodzienny wynik zanotowano na stadionie outsidera w Krubinie, gdzie…

 W grupie I warszawskiej prowadzą rezerwy Dolcanu, które w miniony weekend pokonały 2:0 trzeci w tabeli, ale ze znaczną już stratą, Grom Lipowo. Nadal na drugim miejscu, o sześć oczek mniej, waleczny zespół Drukarza, który wygrał 2:1 w Wieliszewie. Niecodzienny wynik zanotowano na stadionie outsidera w Krubinie, gdzie Mewa uległa w końcu rezerwom Legionovii 6:7 !

 W grupie II zmiana lidera po porażce 1:2 UKS Łady w Piasecznie. Wykorzystała to skrzętnie Błonianka, która rozbiła Laurę Chylice 8:0. Dwupunktowa różnica nie faworyzuje żadnej z drużyn, natomiast przewaga nad pozostałą stawką jest już znaczna, bo odpowiednio 14 i 12 oczek; remis Przyszłości 3:3 z Teresinem i porażka Perły Złotokłos 0:2 z outsiderem w Górze Kalwarii. Zacięta walka trwa na dole tabeli, gdzie między 13. Rysiem Laski (wygrał 2:1 w Lesznowoli !) a 16. Sarmatą (kolejna porażka 0:1 z Milanówkiem) jest tylko trzypunktowa różnica.

  W ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówce umocniła się na prowadzeniu Wkra Bieżuń, wygrywając 2:0 w Karniewie, podczas gdy Sona Nowe Miasto tylko zremisowała 2:2 w Ojrzeniu i czuje na plecach oddech ostrołęckiej Korony, która wygrała 2:1 w Krasnem.

  W lidze płockiej mecz na szczycie w Sierpcu, gdzie Mazur Gostynin wygrywając 3:0 udowodnił Kasztelanom, komu należy się fotel lidera. Na końcu nie rezygnuje Stoczniowiec, odnosząc cenne zwycięstwo 1:0 w Szczawinie Kościelnym.

  W radomskiej Campeon lidze trudno wskazać faworyta, gdyż czołówka gra nierówno. Warka nie wykorzystała szansy odskoczenia rywalom, remisując bezbramkowo w Potworowie; za jej plecami Promna wygrała w Iłży 1:0, a Plon Garbatka przegrał 0:1 w Pilicy. Te cztery drużyny mieszczą się w obrębie trzech punktów !

  Samotnie liderują w okręgu siedleckim Czarni, którzy w ub. niedzielę wygrali aż 6:1 z Watrą Mrozy. Wicelider Naprzód Skórzec ma już osiem punktów straty; zremisował 3:3 z Orłem Unin. Ambitnie walczy o byt Wilga Miastków Kościelny, która po wygranej 3:2 w Miedznej zmniejszyła dystans do 2 pkt.