29 marca 2021

Mazowsze na piątkę

Ostatnia kolejka pierwszej serii spotkań III ligi ponownie dostarczyła nam sporo emocji. Po niespodziewanych trzech porażkach z rzędu, stawiana przed sezonem w gronie faworytów do walki o awans – Polonia Warszawa, musiała czekać na wynik meczu Sokoła Aleksandrów z Jagiellonią II Białystok. W przypadku zwycięstwa gospodarzy, Czarne Koszule znalazłyby się poza pierwszą ósemką. Ekipa z Podlasia wygrała 2:1, dzięki czemu Polonia nie wypadła z czołówki.

W najciekawszym meczu 21. kolejki, Świt Nowy Dwór wygrał u siebie z Polonią Warszawa 2:0. W pierwszej połowie oba zespoły miały dogodne okazje do zdobycia goli, ale najpierw jeden z zawodników Polonii uratował swój zespół wybijając piłkę z linii bramkowej, a po chwili w sytuacji sam na sam z golkiperem Świtu pomylił się Daniel Smuga, posyłając piłkę obok bramki. Po zmianie stron samobója strzelił Damian Mosiejko i Świt prowadził 1:0. W ostatniej minucie meczu, kolejny rzut rożny dla Świtu zakończył się golem. Pozostawiony bez opieki Arkadiusz Ciach, po raz drugi skierował piłkę do siatki.

Legionovia pokonała na swoim stadionie Błoniankę 2:1. Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataku, ale długo nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Andrzej Trubeha, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Dopiero w 30. minucie, prowadzenie dla Legionovii z rzutu karnego uzyskał Patryk Koziara. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Bartosz Mroczek. W 55. minucie gola dla drużyny z Błonia strzelił Dawid Jarczak.

Rezerwy Legii Warszawa wygrały w Książenicach z Ruchem Wysokie Mazowieckie 4:0. W składzie stołecznej ekipy znalazło się kilku zawodników z Ekstraklasy (m.in.: Igor Lewczuk, Kacper Kostorz czy Mateusz Cholewiak). Legioniści objęli prowadzenie po pół godzinie. Akcja kolejnego piłkarza trenującego z pierwszym zespołem – Kacpra Skibickiego zakończyła się samobójczym trafieniem Kamila Stankiewicza. Kolejne dwa gole zdobył Damian Warchoł, a wynik meczu w 70. minucie ustalił Szymon Włodarczyk.

Ursus Warszawa przegrał u siebie z Pelikanem Łowicz 1:2. Prowadzenie dla gości uzyskał Dawid Przybyszewski, a po kwadransie łowiczanie prowadzili już 2:0. Znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Dawid Kieplin i bramkarz Traktorków – Mateusz Kryczka ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Po przerwie kontaktowego gola dla Ursusa strzelił Filip Dziełak. Gospodarze próbowali doprowadzić przynajmniej do remisu, ale rywale skutecznie się bronili.

W pozostałych meczach: prowadząca w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki zremisowała na wyjeździe z Concordią Elbląg 1:1 (gola dla ekipy z Grodziska zdobył Damian Jaroń z rzutu karnego, wyrównał Mateusz Szmydt), a Broń Radom wygrała u siebie z GKS-em Wikielec 2:1 (bramki dla gospodarzy strzelili: urodzony w Las Palmas Hiszpan – Elian de la Nuez Hernández i Dominik Leśniewski, a dla rywali trafił Michał Jankowski).

Po tej kolejce drużyny zostały podzielone na grupę mistrzowską i spadkową. W pierwszej ósemce o awans powalczy pięć ekip z Mazowsza: Pogoń Grodzisk (49 pkt.), Legionovia (42), Świt Nowy Dwór (37), Legia II (34) oraz Polonia Warszawa (34). Przed spadkiem bronić się będą: Błonianka (29), Broń Radom (24) i Ursus Warszawa (22).