22 maja 2017

Mazowsze nie odpuszcza w ligach młodzieżowych

Centralna Liga Juniorów, Ekstraliga młodziezowa, Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - walka idzie na całego, a najlepiej spisują się młodzi legioniści.

W Centralnej Lidze Juniorów (rocznik 1998/99), mazowieckie drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Znicz Pruszków po bramce strzelonej w końcówce przez Franciszka Ratajczyka pokonał u siebie GKS Bełchatów 1:0, a Polonia Warszawa, na bocznym boisku przy Konwiktorskiej, uległa walczącemu o awans do półfinału Mistrzostw Polski, zajmującemu drugie miejsce w tabeli – SMS-owi Łódź 0:1. Wyjazdowe spotkanie Legii Warszawa z ŁKS-em Łódź zostało przełożone na 31 maja. Mimo tego Legia wciąż prowadzi w tabeli (67 pkt.), Znicz jest siódmy (42 pkt.), a Polonia ósma (40 pkt.).
Na zapleczu rozgrywek centralnych tego rocznika, w Ekstralidze, najwięcej emocji było na Bemowie. W derbowej konfrontacji stołecznych drużyn, Unia przegrała z Polonią 3:4. Już do przerwy było 3:3. Bramki dla gospodarzy strzelili Jakub Grygalewicz, Adrian Krawczyk i Damian Suchocki, a dla Czarnych Koszul Sebastian Bielecki, Daniel Kozik oraz samobójczą Łukasz Janik. Po przerwie trafienie Kacpra Kołodziejskiego zapewniło zwycięstwo gościom, którzy kończyli w dziesiątkę po usunięciu z boiska w doliczonym już czasie gry Kacpra Gregorczyka. Dobry mecz obejrzeli także kibice na Agrykoli, gdzie MKS podejmował Znicz Pruszków. Gospodarze prowadzeni przez trenera Wiesława Golonkę, po golach Jakuba Paczusko, Ignacego Kunickiego oraz Jacka Sagatowskiego wygrali 3:2. Dla zespołu z Pruszkowa bramki zdobyli Marcin Boruczkowski i Damian Papiernik. W ostatnim meczu UKS Bródno pokonało Varsovię 1:0. W tabeli prowadzi, pauzująca w tej kolejce Wisła Płock (20 pkt.), przed Agrykolą (18 pkt.) i Polonią (16 pkt.).
  W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych (rocznik 2000), nasze drużyny znowu nie dały szans rywalom. Polonia rozgromiła Jagiellonię Białystok 6:2. Po raz drugi na wiosnę cztery bramki w jednym meczu strzelił, najskuteczniejszy w zespole, Szymon Boruń. Pozostałe dołożyli Daniel Pik i Kacper Łoś. Dla rywali dwa gole zdobył Konrad Wira. Bardzo dobrze zagrali także młodzi piłkarze Legii, w wyjazdowym spotkaniu z SMS-em Łódź. Legioniści po trafieniach Łukasza Zjawińskiego, Kacpra Wełniaka oraz Mateusza Grudzińskiego wygrali 3:1. Honorową bramkę dla łodzian strzelił w tym meczu Szymon Młynarczyk. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek, w tabeli nadal ex aequo prowadzą Legia i Jagiellonia (rocznik 2001). Obie drużyny mają po 27 punktów. Polonia jest trzecia (25 pkt).
W najciekawszym spotkaniu Ekstraligi juniorów młodszych (rocznik 2001), Polonia podejmowała przy Konwiktorskiej Legię. Do przerwy legioniści prowadzili 1:0. Paweł Gierach wykorzystał zagranie Mieszka Lorenca i pokonał bramkarza Polonii – Mateusza Dekanowskiego. W drugiej połowie wynik meczu ustalił Maciej Rosołek, któremu tym razem asystował Gabor Grabowski. Legia wygrała 2:0 i praktycznie zapewniła sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17. W pozostałych spotkaniach, mająca także duże szanse na awans Escola Varsovia pokonała na wyjeździe Gwardię 4:1, Drukarz przegrał na swoim boisku ze Zniczem Pruszków 0:2, a Józefovia pokonała u siebie Radomiaka 1:0. W tabeli po dziesięciu kolejkach prowadzi Legia (27 pkt.) przed Escolą (25 pkt.) i Gwardią (15 pkt.).