11 listopada 2020

Mazowsze przewodzi trzeciej lidze

W 15. kolejce trzeciej ligi najlepiej zaprezentowała się prowadząca w tabeli Pogoń Grodzisk. Bardzo dobrze spisała się także Broń Radom, która do przerwy przegrywała 0:2, a mimo tego potrafiła zainkasować komplet punktów.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki rozgromiła na własnym stadionie Lechię Tomaszów 6:0. Gospodarze od drugiej minuty prowadzili po strzale Patryka Szymańskiego. Następnie fantastycznego gola przewrotką zdobył Michał Strzałkowski, a po kwadransie było już 3:0, kiedy Sebastian Kobiera zamknął akcję po rzucie rożnym. Jeszcze przed przerwą czwartego gola dla Pogoni zdobył Michał Wrzesiński, który sprytnie przelobował bramkarza Lechii. Po zmianie stron do siatki trafili także Piotr Maślanka oraz Patryk Szymański.

Broń Radom wygrała u siebie z KS-em Kutno 3:2. W 6. minucie gola dla gości zdobył Adrian Kralkowski. Pół godziny później Damian Szczepański trafił w słupek, ale dobitka Kralkowskiego była już skuteczna i do przerwy zespół z Kutna prowadził 2:0. Na początku drugiej połowy Broń złapała kontakt. W polu karnym sfaulowany został Michał Kielak, a jedenastkę wykorzystał Matheus Dias. Brazylijczyk trafił też w 60. minucie doprowadzając do remisu 2:2, a zwycięstwo gospodarzom zapewnił głową Przemysław Śliwiński.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na swoim boisku z rezerwami Jagiellonii Białystok 1:3. Nowodworzanie objęli prowadzenie po pół godzinie gry. Arkadiusz Ciach opanował piłkę na piątym metrze i błyskawicznym strzałem z obrotu pokonał Huberta Gostomskiego. Na początku drugiej połowy Jagiellonia wyrównała za sprawą Szymona Sobczaka. Ten sam zawodnik w 70. minucie zaskakując bramkarza strzałem w krótki róg zdobył też drugiego gola dla ekipy z Podlasia, a wynik meczu ustalił Jakub Jarmołowicz.

Polonia Warszawa zremisowała w Łowiczu z Pelikanem 2:2. W 20. minucie Adam Pazio sfaulował przed polem karnym jednego z zawodników gospodarzy, a po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gola dla ekipy z Łowicza strzelił Michał Żółtkowski. Polonia wyrównała po godzinie gry. Łukasz Piątek trafił w słupek, ale dobitka Patryka Paczuka była już celna. Czarne Koszule przeważały, lecz kolejnego gola zdobył Pelikan, po uderzeniu z dystansu Krystiana Mycki. W 80. minucie do remisu doprowadził Wiktor Niewiarowski.

Błonianka pokonała na swoim boisku GKS Wikielec 2:1. Prowadzenie dla podopiecznych trenera Radosława Bartoszewicza uzyskał Michał Dobkowski. Napastnik z Błonia jednym zwodem oszukał obrońcę oraz bramkarza rywali i z zimną krwią posłał piłkę do siatki. W drugiej połowie strzałem głową do remisu doprowadził Michał Bartkowski. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką. Jedenastkę wykorzystał wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Sebastian Czapa.

W ostatnim meczu tej kolejki Legionovia zremisowała u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:1. W pierwszej połowie prowadzenie gospodarzom dał gol Michała Bajdura. Po zmianie stron bramkę dla rywali strzelił Michał Grochowski.

Spotkania Ursus Warszawa – Olimpia Zambrów oraz Znicz Biała Piska – Legia II Warszawa zostały przełożone. W tabeli prowadzi Pogoń Grodzisk (33 pkt.), przed Świtem Nowy Dwór (29 pkt.) oraz Legionovią i Unią Skierniewice (obie po 28 pkt.).