14 września 2021

Mazowsze przewodzi w …III lidze

Aby znaleźć mazowieckie drużyny na czele piłkarskich tabel, trzeba zajrzeć głęboko, bo aż do trzeciej ligi…

Na najwyższym szczeblu trwa niemoc Legii, która miast bronić bramki, ogląda się na liniowego, jeszcze gorzej spisują się Naftowi, których Śpiączka w polu karnym kosztuje pewne zwycięstwo nad słabiutką Łęczną. I gdyby nie Radomiak, byłoby smutno, choć wesoło nie było przez 90 minut. Latynoskie strzelby musiałyby trochę poćwiczyć z …Albanią, bo nic nie chciało wchodzić do bramki. Wchodził za to bezmyślnie Machado i gdyby trener Banasik nie zdjął w przerwie Portugalczyka, mogło być nieszczęście. Zmiany zrobiły swoje i dzięki trafieniu pół-rodaka Leandro, cenny punkt z Portowcami został w Radomiu, a Zieloni są najwyżej (7.) notowanym w Ekstraklasie zespołem z Mazowsza. Wisła trzynasta, Legia szesnasta – ekstraklapa!

Bez zwycięstw także w drugiej lidze. Znicz po dziwnym meczu w Suwałkach zremisował 1:1 a Pogoń 2:2 w Krakowie. Mecz z Garbarnią można było spokojnie wygrać, ale trudno to zrobić, jeśli przez pół meczu gra się w „dziesiątkę” po nieodpowiedzialnym zachowaniu Juliena Tadrowskiego. Pogoń czternasta, Znicz piętnasty; bez komentarza!

Liderów mamy dopiero w trzeciej lidze! Trzy mazowieckie drużyny znajdują się na czołowych miejscach w swej grupie po ósmej kolejce spotkań.

Legionovia z 17. punktami utrzymała fotel lidera; w Urszulinie prowadziła do przerwy z rezerwami Legii (7), w sumie jednak mecz zakończył się remisem 1:1. Na  drugim miejscu Pilica, która w Białobrzegach rozprawiła się z Wikielcem 3:0. Trzecią lokatę zachowała warszawska Polonia po bezbramkowym remisie w Kutnie. Także bez bramek było w Radomiu, w meczu Broni z Pelikanem. Trzynaste miejsce zajmuje warszawski Ursus; „Traktorki” mimo ambitnej postawy ostatecznie uległy w Białymstoku rezerwom Jagiellonii. Coraz bardziej grzęźnie Błonianka (17.), która zainkasowała trzy bramki w Aleksandrowie Łódzkim.

Świt Nowy Dwór (7.) w tej kolejce pauzował.