15 listopada 2020

Mazowsze rządzi trzecią ligą

W najciekawszym meczu szesnastej kolejki trzeciej ligi, Polonia Warszawa wygrała przy Konwiktorskiej z rezerwami Legii. Kolejne zwycięstwo (już dwunaste w bieżącym sezonie) odniosła Pogoń Grodzisk, a po dwóch porażkach z rzędu, trzy punkty zdobył też wicelider - Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Prowadząca w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała na wyjeździe GKS Wikielec 2:0. Obie bramki dla zespołu trenera Krzysztofa Chrobaka w pierwszej połowie zdobył Michał Strzałkowski. Pogoń przerwała znakomitą serię GKS-u siedmiu z rzędu meczów bez porażki na własnym stadionie. Grodziszczanie są pierwszą drużyną, która przywiozła z Wikielca komplet punktów.

W rywalizacji stołecznych drużyn Polonia wygrała z rezerwami Legii 1:0. Gola dla Czarnych Koszul z rzutu karnego zdobył Łukasz Piątek. W składzie legionistów znalazło się kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu: Mateusz Wieteska, Paweł Stolarski, Mateusz Cholewiak, Portugalczyk Luis Rocha i Hiszpan Inaki Astiz, a z trybun przyglądał im się Czesław Michniewicz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe Lechię Tomaszów 1:0. Piłkarze Świtu po kwarantannie i przerwie w treningach wreszcie dochodzą do siebie. W 50. minucie po szybkim kontrataku i rajdzie przez pół boiska, pierwszego gola dla nowodworzan zdobył Piotr Kusiński. W końcówce sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Arkadiusz Ciach.

Broń Radom wygrała w Zambrowie z Olimpią 2:0. O losach meczu zadecydowała znakomita końcówka w wykonaniu podopiecznych trenera Artura Kupca. W 80. minucie, po zagraniu Dominika Leśniewskiego, pierwszą bramkę zdobył Michał Kielak, a pięć minut później po dośrodkowaniu Przemysława Śliwińskiego, efektownym szczupakiem piłkę do siatki posłał Sebastian Pociecha.

Ursus Warszawa przegrał na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:5. Prowadzenie dla Ruchu uzyskał Kamil Jackiewicz, ale Traktorki wyrównały po strzale Jakuba Kabali. Niestety jeszcze przed przerwą Daniel Łukaszczyk ponownie trafił dla gospodarzy. Po zmianie stron gole strzelali już tylko rywale. Kolejne bramki dla Ruchu zdobyli: Michał Grochowski, Paweł Brokowski oraz Michał Domański.

Błonianka przegrała w Łowiczu z Pelikanem 0:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił Patryk Pomianowski, który znakomitym uderzeniem sprzed pola karnego posłał piłkę do siatki. Bliski zdobycia wyrównującej bramki był Sebastian Czapa, który przelobował bramkarza rywali, jednak trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie mimo ambitnej gry, ekipie z Błonia nie udało się zmienić wyniku.

W ostatnim meczu tej kolejki Legionovia bezbramkowo zremisowała w Radomsku z RKS-em. W tabeli bez zmian – prowadzi Pogoń Grodzisk (36 pkt.), przed Świtem Nowy Dwór (32 pkt.) oraz Legionovią i Unią Skierniewice (obie po 29 pkt.).