27 września 2020

Mazowsze szturmuje czoło trzecioligowej tabeli

W meczu na szczycie III ligi Legionovia zremisowała na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Po zwycięstwie w Morągu, nowym liderem została Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która ma tyle samo punktów co Sokół. W derbowych spotkaniach Polonia Warszawa pokonała Broń Radom, a rezerwy Legii uległy Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki.

Polonia Warszawa wygrała na swoim stadionie z Bronią Radom 4:1. Czarne Koszule objęły prowadzenie w 15. minucie, kiedy po akcji z Tomaszem Andrzejewskim, piłkę w siatce umieścił Adam Pazio. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Patryk Paczuk, który wykorzystał znakomite zagranie Rafała Parobczyka. Kolejne gole dla Polonii zdobyli Daniel Smuga i Jakub Wyszkowski. Honorowa bramka dla Broni padła po rzucie karnym podyktowanym za zagranie piłki ręką przez Marcina Szymczaka. Jedenastkę wykorzystał Brazylijczyk Matheus Dias.

W drugim derbowym starciu naszych drużyn, rezerwy Legii Warszawa przegrały ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:3. Po kwadransie groźnie na bramkę legionistów strzelał Hubert Michalik, później do siatki trafić próbował także Arkadiusz Ciach. Przewaga Świtu przyniosła efekt w 25. minucie. Po rzucie rożnym gola dla nowodworzan zdobył Bartosz Michalik. Po zmianie stron kolejne bramki dla gości strzelili Łukasz Sosnowski oraz Michał Drewnowski. Po drugiej z rzędu porażce legioniści wypadli z pierwszej ósemki w tabeli.

Na stadionie imienia Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim, Legionovia zremisowała z Sokołem 0:0. Gospodarze starali się zaskoczyć bramkarza Legionovii strzałami z dystansu. Uderzenia Szymona Sołtysińskiego oraz Dawida Przezaka nie były jednak zbyt groźne i Paweł Błesznowski nie miał większych problemów ze skutecznymi interwencjami. Poważniejsze zagrożenie pod bramką rywali stworzyli w tym meczu piłkarze z Legionowa. Dwa razy piłkę do siatki mógł skierować Andrzej Trubeha, groźnie uderzał także Michał Bajdur.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała na wyjeździe z Huraganem Morąg 2:1. Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka do przerwy prowadzili po bramce zdobytej przez Patryka Szymańskiego. Na początku drugiej połowy gospodarze mogli wyrównać, ale dwukrotnie znakomicie spisał się bramkarz Pogoni – Sebastian Przyrowski. Huragan dopiął swego w 60. minucie, a do remisu doprowadził Bartłomiej Ziemak. Grodziszczanie walczyli do końca i zgarnęli trzy punkty dzięki trafieniu Jakuba Kołaczka tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Ursus Warszawa wygrał na wyjeździe z KS-em Wasilków 2:0. Zwycięstwo z zamykającym stawkę trzecioligowców zespołem z Podlasia pozwoliło Traktorkom na odbicie się od dna tabeli. Obie bramki dla Ursusa zdobył Filip Dziełak. Warszawiacy kończyli w dziesiątkę – w doliczonym czasie gry, po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiał Sebastian Szerszeń. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Michała Pulkowskiego w tym sezonie. Teraz przed Traktorkami dużo poważniejsze wyzwanie – mecz z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Błonianka przegrała na wyjeździe z Unią Skierniewice 0:1. Piłkarze z Błonia przez cały mecz posiadali przewagę jednak nie potrafili jej udokumentować. Gospodarze mieli też sporo szczęścia – od utraty bramki ratowały ich słupki oraz znakomicie spisujący się bramkarz – Michał Brudnicki. Wychowanek Polonii Warszawa był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny i w dużej mierze dzięki jego znakomitym interwencjom Unia wygrała trzeci mecz z rzędu. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla ekipy ze Skierniewic Hubert Berłowski.