4 lipca 2021

MIlanówek i Nasielsk już w IV lidze

Milan Milanówek i Żbik Nasielsk po rozegraniu spotkań barażowych awansowały do czwartej ligi. Z powodu zalanego boiska nie doszedł do skutku ostatni rewanżowy mecz pomiędzy Płomieniem Dębe Wielkie i Deltą Słupno (w Słupnie Delta wygrała 3:1).

W spotkaniach pomiędzy mistrzami dwóch warszawskich klas okręgowych Milan Milanówek okazał się lepszy od Bugu Wyszków. Pierwszy mecz rozegrany w Wyszkowie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po strzale Macieja Czabaja objęli prowadzenie. Jednak tuż przed przerwą do remisu doprowadził Michał Madej. W drugiej połowie bramkarza Bugu dwukrotnie pokonał jeszcze Dorian Zdanowicz (raz z rzutu karnego) i Milan zwyciężył 3:1. Spotkanie rewanżowe zakończyło się bezbramkowym remisem. To największy sukces w 35-letniej historii Milanu – dotychczas najwyższym szczeblem na jakim grali piłkarze z Milanówka była MLS, czyli piąta liga.

Bardzo zacięte były także mecze z udziałem Żbika Nasielsk i LKS-u Promna. Wicemistrz radomskiej okręgówki prowadził do przerwy w Nasielsku po strzale Jakuba Sosnowskiego.  Po zmianie stron gospodarze dwukrotnie trafili z rzutów karnych – najpierw piłkę do siatki posłał Mateusz Bramowicz, a następnie Marcin Świderski. Promna w ostatniej minucie wyrównała za sprawą Przemysława Ostrowskiego i mecz zakończył się wynikiem 2:2. Spotkanie rewanżowe także lepiej zaczęli piłkarze LKS-u. Już w pierwszej minucie bramkarza Żbika pokonał Maciej Bubiec. Później jednak do głosu doszła ekipa z Nasielska. Dwa gole Mateusza Bramowicza oraz trafienie Kamila Stańczaka zapewniło Żbikowi zwycięstwo 3:1.