28 marca 2024

Mistrzostwa Polski w Futsalu w Mławie

W dniach 15-16.03 w Mławie odbyły się Mistrzostwa Polski z Futsalu 40+. Zawodnicy Oldboys Płock wygrali sobotni turniej w Mławie i tym samym zdobyli tytuł Mistrza Polski w Futsalu w kategorii Oldboy 40+. Joker Mława tym razem nie przebił się do finałowej czwórki zawodów i skończył zmagania na 5 miejscu.

W dniach 15-16.03 w Mławie odbyły się Mistrzostwa Polski z Futsalu 40+.

Zawodnicy Oldboys Płock wygrali sobotni turniej w Mławie i tym samym zdobyli tytuł Mistrza Polski w Futsalu w kategorii Oldboy 40+. Joker Mława tym razem nie przebił się do finałowej czwórki zawodów i skończył zmagania na 5 miejscu. Reprezentanci Mławy prezentowali się doskonale  tego dnia, zdecydowanie wygrali swoją grupę (cztery zwycięstwa i 12 punktów) w której pokonali miedzy innymi wspomnianego mistrza z Płocka aż 3-0.

Całe dwudniowe wydarzenie sportowe okazało się ogromnym sukcesem sportowym i było przysłowiowym „świętem futsalu” w Mławie. Wszyscy organizatorzy (Stowarzyszenie Joker Mława, Stowarzyszenie Fly High, Mławska Hala Sportowa i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie) zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. Jak podkreślił w wywiadzie Pan Starostwa Jerzy Rakowski, który gościł na turnieju w sobotę: „Obsłucha techniczna, obsługa sędziowska i medyczna, animacje, catering, transmisja, nagrody, treningi pokazowe – wszystko zdecydowanie z „najwyższej półki”i „zapięte na ostatni guzik”.

Pan Starosta słusznie również zauważył, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Mimo, że kategoria wiekowa obowiązująca na turnieju to 40+ nie widać tego było obserwując mecze z wysokości trybun. Rzeczywiście do Mławy zawitało sporo bardzo mocnych ekip i rywalizacja była bardzo zacięta.

Mławian obecnych na trybunach najbardziej interesowały wyniki zespołów z Mławy. Doskonale w grupie A spisali się gospodarze, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania.

  • Oldboys Wielgie – Joker Mława 0-1 (bramka Karola Roniewicza, asysta Marcina Rosochy),  
  • Catering Stelmax Wierzbno – Joker Mława 0-7 (bramki Maciej Jeziorski 2, Zbyszek Krystkiewicz 2, Jarek Krystkiewicz 3, asysty: Maciej Jeziorski, Jarek Krystkiewicz, Zbyszek Krystkiewicz 2, Marcin Rosocha)  
  • Oldboys Płock – Joker Mława 0-3 (Sławek Grablewski 2, Tomek Leszczyński, asysty Maciej Jeziorski 2)
  • Oldboys Lech Rypin – Joker Mława 2-3 (Sławek Grablewski, Maciej Jeziorski 2, asysty Zbyszek Krystkiewicz, Marcin Rosocha).

W grupie C rywalizowały dwa zespoły z Mławy. Jeden z nich Gold Team Mława złożony z zawodników reprezentujących Urząd Miasta oraz Oldboys Mława przebił się ostatecznie do najlepszej ósemki zawodów, wychodząc z grupy z drugiego miejsca. Drugi zespół, Body Club niestety tym razem zajął trzecie miejsce w grupie i nie zakwalifikował się do dalszej fazy rozgrywek.

Mławskie ekipy odpadły z rywalizacji w ćwierćfinałach. Gold Team Mława został rozbity 3-0 przez zespół Falco Oldboys Olsztyn, późniejszego wicemistrza kraju. Z kolei Joker Mława po zaciętym meczu uległ sąsiadom  z Nidzicy 2-1. Mimo sporej przewagi zawodnicy Jokera – zespołu gospodarzy turnieju – odpadli z rywalizacji o miejsca na podium. Jak skomentowali: o końcowym wyniku Zdecydowała nieskuteczność gospodarzy i błędy indywidualne.    

W finale zmierzyły się zespoły z Płocka i Olsztyna. Mecz zakończył się wynikiem remisowym więc o tym kto zdobędzie tytuł Mistrza Polski decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy z Płocka i to oni wygrali całe zawody oraz nagrodę główną w postaci voucheru na sprzęt sportowy o wysokości 5000zł.

Końcowa kwalifikacja Mistrzostw Polski w Futsalu 40+ wygląda następująco:

1. Oldboys Płock

2. Falco Oldboys Olsztyn

3. Olimpia Oldboy Elbląg 

4. Oldboys Nidzica

5. Joker Mława, Nel-Bud Oldboys Ełk, Liberpol Oldboy Płońsk, Gold Team Mława

NAGRODY INDYWIDUALNE

MVP: Bartłomiej Dębicki (Płock) – kapitan kadry Polski tzw. „szóstek piłkarskich”

KRÓL STRZELCÓW: Arkadiusz Mazurkiewicza (Olsztyn)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Dariusz Malinowski (Płock)

TOP 5 PLAYERS:

Daniel Baran (Elbląg)

Grzegorz Metera (Olsztyn)

Mieczysław Michalski (Nidzica)

Marian Wielgat (Elbląg)

Włodzimierz Skosogorienkox (Płock)

TOP 3 YOUNGER PLAYERS (zawodnicy 35-39 lat):

Damian Wierzchowski (Oldboy Płońsk)

Maciej Jeziorski (Joker Mława)

Maciej Kruczyński

Nagrody specjalne tzw,: „TURBO JOKERY”:

Piotr Janik

Marcin Niedźwiecki

Marcin Olczak

Radosław Wiśniewski

Paweł Rudziński

Mistrzostwa Polski odbywały się jednocześnie na dwóch halach sportowych(Mławska Hala Sportowa oraz Hala Sportowa przy ulicy Zuzanny Morawskiej). Zawody odbywały się będą pod Honorowym Patronatem Pana Sławomira Pietrzyka, Prezesa MZPN, Pana Sławomira Kowalewskiego,  Burmistrza Miasta Mławy oraz Pana Jerzego Rakowskiego, Starosty Mławskiego. Patronat medialny nad zawodami objęły lokalne portale internetowe naszamlawa.pl i codziennikmlawski.pl.

Całe Mistrzostwa transmitowane były online przez RCS Livestream. Osoby, które nie mogły wybrać się na jedną z hal mogły śledzić zmagania zawodników na dwóch kanałach dostępnych na stronach internetowych.

Oprócz samych meczy futsalowych organizatorzy zaplanowali wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Przeprowadzono dodatkowe miniturnieje na boisku mobilnym z bandami zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Kolejny raz bardzo dużą atrakcją był trening pokazowy fitness dla dzieci i dla pań prowadzony przez Panią Ewelinę Wodowską. Nowością było stoisko naszego nowego partnera, siłowni Xtreme, gdzie każdy mógł wygrać atrakcyjną nagrodę. Za catering dla wszystkich uczestników wydarzenia zadbali nasi sprawdzenie partnerzy: Restauracja Woda i Las, firma Madej-Wróbel oraz Piekarnia i Cukiernia Szczepkowscy.

           

Zawody współfinansowane były ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, budżetu Miasta Mława, budżetu powiatu mławskiego oraz ze środków zebranych od lokalnych sponsorów
i partnerów: firmy Orlen Eko, Kruszbet, Garol, Xtreme, Budownicto Pietrzak, XL, Wipasz, Sklep Jubilerski Karat  oraz bank BNP Paribas.

  • „To zdecydowanie największe wydarzenie sportowe organizowane do tej pory przez nasze stowarzyszenia. Wydaje się, że udało nam się wszystkim stanąć na wysokości zadania. Cieszą nas wszystkie pozytywne opinie płynące do nas z ust przedstawicieli władz lokalnych, naszych partnerów oraz przede wszystkim wszystkich zaproszonych zespołów. Zawsze chcieliśmy aby Joker Mława Cup postrzegany był jako „turniej na który się wraca”. I rzeczywiście wszyscy zgodnie powtarzają, że niedługo ponownie chętnie zawitają w Mławie na kolejnych zawodach. Budujący jest również fakt, że możemy liczyć na pomoc władz lokalnych, lokalnych instytucji i mediów oraz coraz większej liczby partnerów i sponsorów. To motywuje nas do jeszcze większej pracy i podejmowania kolejnych działań.” – komentuje Zbigniew Krystkiewicz, prezes Stowarzyszenia Joker Mława.