25 sierpnia 2023

Mistrzowski event na Legii. Piłka kobieca na Mazowszu mocno się rozwija!

W minionym tygodniu odbyło się organizowane przez Legia Warszawa i Legia Ladies Watch Party, czyli wspólne oglądanie meczu finałowego Mistrzostw Świata Kobiet połączone z debatą na temat rozwoju piłki kobiecej w naszym kraju i roli kobiet w zarządzaniu klubami sportowymi. W panelu wystąpili: Tomasz Flakowski, Sekretarz Mazowieckiego…

W minionym tygodniu odbyło się organizowane przez Legia Warszawa i Legia Ladies Watch Party, czyli wspólne oglądanie meczu finałowego Mistrzostw Świata Kobiet połączone z debatą na temat rozwoju piłki kobiecej w naszym kraju i roli kobiet w zarządzaniu klubami sportowymi.

W panelu wystąpili: Tomasz Flakowski, Sekretarz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Małgorzata Mesjasz, piłkarka AC Milan i Reprezentacji Polski, Zuzanna Walczak, PZPN, Paweł Wilkowicz, Viaplay, Majken Gilmartin,Global Goals World Cup, Joanna Jędrzejczyk, Mistrzyni UFC oraz Ambasadorzy Nowej Zelandii i Australii.

– Od dłuższego czasu MZPN aktywnie angażuje się w rozwój mazowieckiej piłki kobiecej wdrażając konkretne działania frekwencyjne, promocyjne i wizerunkowe, zapraszając do współpracy kolejnych partnerów i sponsorów, wspierając kluby finansowo, materialnie i szkoleniowo oraz pomagając im zaistnieć w świadomości lokalnej społeczności. Zwiększanie liczby i wsparcie kobiet zaangażowanych w piłkę nożną w różnych rolach to kluczowy krok w budowaniu bardziej zrównoważonej i różnorodnej społeczności piłkarskiej. Piłka nożna to nie tylko gra na boisku – to także managerowie, trenerzy, sędziowie, działacze i inni specjaliści. Zachęcanie kobiet do aktywnego udziału w tych dziedzinach przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, różnorodność pozwala na lepsze rozumienie i zarządzanie różnymi aspektami futbolu. Po drugie, stwarza wzorce i inspiruje młode dziewczyny do udziału w sporcie na różnych poziomach.

O kobiecym futbolu dziś musimy już mówić używając języka korzyści – a te są wymierne dla wszystkich klubów. Sekcja kobieca w klubie sportowym może pozwolić na pozyskanie nowych sponsorów, zbudowanie jeszcze szerszej bazy kibiców i zwiększenie wartości sportu dla danej miejscowości, co ma ogromne znaczenie dla zdrowego stylu życia i rozwoju młodego pokolenia.

Mamy świadomość, że to długi proces, ale konieczny i mamy dużo zapału, żeby go kontynuować z nadzieją, że mazowiecka piłka wypuści w świat kolejne świetne piłkarki, trenerki i managerki, a nasze kluby będą osiągały co raz większe sukcesy na arenie ogólnopolskiej i w przyszłości także międzynarodowej – powiedział Tomasz Flakowski i dodał – Wydarzenia, takie jak to organizowane przez Legię są bardzo potrzebne, spajają społeczność, pokazują jak ważny jest to element naszego środowiska i przede wszystkim pozwalają wspólnie przeżywac emocje. Gratuluję organizatorom i trzymam kciuki, za kolejne plany – zakończył Sekretarz MZPN.

fot. Legia Ladies / Gabriela Polak