4 lutego 2018

Młodzi piłkarze z Mazowsza zagrają o Puchar Prezesa PZPN

    W dniach 2-4 lutego br. rozegrano turnieje eliminacyjne w kategorii chłopców U-11 i U-12. Ich zwycięzcy zakwalifikowali się do finałowych rozgrywek o tegoroczny Puchar Prezesa PZPN, który odbędzie się 16-17 lutego w Warszawie.    Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przeprowadził eliminacje z udziałem najlepszych zespołów z Okręgowych ZPN.

  Rozgrywki w kategorii U-11 odbyły się 2 lutego w Ciechanowie udziałem drużyn Wkry Bieżuń, Radomiaka, UKS z Mińska Mazowieckiego, SSM Wisła Płock, Ursusa i FCB Escola Varsovia. Awans wywalczyli niepokonani mali „barcelończycy”, którzy w finale pokonali rówieśników z klubu Dwie Jedynki Mińsk Maz. 3:2 i awansowali do turnieju centralnego

  Chłopcy w kategorii U-12 spotkali się na obiekcie w Warce; zagrały zespoły UKS Młodzik Radom, MKS Pogoń Siedlce, KS Delta Warszawa, MKS Znicz Pruszków, UKS Młode Orły Pułtusk i KS Królewscy Płock. W finale naprzeciw siebie stanęły niepokonane wcześniej drużyny Znicza Pruszków i Pogoni Siedlce (na zdjęciu), po zaciętej walce i remisie 1:1 w regulaminowym czasie, dopiero rzuty karne wyłoniły przedstawiciela Mazowsza – MKP Pogoń Siedlce (k.0:2), który stanie do walki o puchar Prezesa PZPN w tej kategorii.

(js)