6 czerwca 2017

Młodzież finiszuje w ligach

W Centralnej Lidze Juniorów (rocznik 1998/99), Legia Warszawa zakończyła sezon na pierwszym miejscu w swojej grupie i rozpoczęła przygotowania do spotkań półfinałowych o mistrzostwo Polski. Na kolejkę przed końcem sezonu w Ekstralidze juniorów starszych, pierwsze miejsce zapewniła sobie Wisła Płock. W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych (rocznik 2000), dopiero ostatnia kolejka zadecyduje, która stołeczna drużyna powalczy o mistrzostwo Polski.

Przeciwnikiem legionistów będzie Lech Poznań (15 czerwca w Poznaniu i 18 czerwca w Warszawie). W ostatniej kolejce, podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego, na boisku w Nowej Hucie pokonali Progres Kraków 2:0, po bramkach Mateusza Praszelika i Grzegorza Aftyki. Dzień przed tym meczem juniorzy Legii zagrali w Międzylesiu sparing z kadrowiczami Adama Nawałki. Młodzi zawodnicy z Łazienkowskiej mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi polskimi piłkarzami. Wypadli poprawnie i po dwóch trafieniach Arkadiusza Milika ulegli tylko 0:2 (grano 2×25 minut). Bardzo udanie rozgrywki zakończyły też pozostałe nasze drużyny grające w CLJ. Polonia Warszawa, rozgromiła przy Konwiktorskiej TOP 54 Biała Podlaska 8:1. Cztery bramki w tym meczu zdobył Kewin Przygoda, a kolejne dołożyli Piotr Włodek, Dominik Ołdak, Konrad Sikora oraz Kacper Kołodziejski. Znicz Pruszków pokonał u siebie Jagiellonię Białystok 4:0. Gole strzelali Kacper Ciesielski (dwa), Mateusz Wójcik i Konrad Podgórski. Znicz zakończył sezon na szóstym, a Polonia na siódmym miejscu.
  Na kolejkę przed końcem sezonu w Ekstralidze juniorów starszych, pierwsze miejsce zapewniła sobie Wisła Płock. Zawodnicy trenera Grzegorza Wenerskiego, po trafieniu Marcina Mroczkowskiego pokonali na wyjeździe drugi zespół Znicza (pierwszy gra w CLJ) 1:0. W innych meczach przedostatniej kolejki: Polonia pokonała przy Konwiktorskiej Agrykolę 3:2, a Unia przegrała na Bemowie z Varsovią 1:2. Płocczanie mają już bezpieczną przewagę nad Polonią (która podobnie jak Znicz, mając już zespół w wyższej lidze, nie walczy o awans) oraz nad UKS-em Bródno i Agrykolą. Rywalem Wisły w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów będzie najlepszy zespół z województwa lubelskiego.
  W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych (rocznik 2000), dopiero ostatnia kolejka zadecyduje, która stołeczna drużyna powalczy o mistrzostwo Polski. Legia wygrała w Białymstoku z Jagiellonią 5:1, eliminując rywali z walki o zajęcie pierwszego miejsca. Warszawiacy prowadzili do przerwy 1:0 po bramce Łukasza Zjawińskiego. Na początku drugiej połowy Jakub Sinior strzelił drugiego gola dla Legii, ale za chwilę Bartosz Bida zdobył kontaktową bramkę dla gospodarzy. Legioniści rozstrzygnęli mecz w końcówce, dwa razy bramkarza z Białegostoku pokonał Michał Karbownik, a raz Kacper Dziuba. Na pierwszym miejscu w tabeli pozostaje Polonia, która dopiero w ostatniej minucie (podobnie jak tydzień temu w derbach z Legią) zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 w spotkaniu z SMS-em Łódź. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mikołaj Kwiatkowski. Czarne Koszule wyprzedzają legionistów o punkt. W ostatniej kolejce Polonia zagra w Łodzi z Widzewem, a Legia podejmie Naki Olsztyn.
  W Ekstralidze juniorów młodszych (rocznik 2001), trzecia w tabeli Gwardia Warszawa, na boisku w Parku Skaryszewskim (niestety obiekt przy ulicy Racławickiej od lat niszczeje nieużywany i klub musi szukać innych miejsc do rozgrywania spotkań), podejmowała liderującą Legię. Po ciekawym meczu gwardziści wygrali 1:0, a jedynego gola strzelił w 37. minucie Dmytro Kholodkevych. Zawodnikom z Łazienkowskiej ani razu nie udało się pokonać jednego z naszych najlepszych bramkarzy młodego pokolenia – Jakuba Sapalskiego, którym oprócz kilku klubów ekstraklasy, zainteresowany jest też angielski Stoke City. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki dla Legii, zmarnował Maciej Rosołek, trafiając z rzutu karnego w poprzeczkę. W pozostałych trzech meczach 12. kolejki padło aż 18 bramek; Radomiak pokonał u siebie Znicz Pruszków 4:1, Polonia wygrała na wyjeździe z Drukarzem 4:0. a Józefovia na swoim boisku uległa Escoli Varsovia 4:5. W tabeli, na dwie kolejki przed końcem sezonu prowadzi Legia (30 pkt.) przed Escolą (28 pkt.) i Gwardią (18 pkt.).