28 września 2020

Młodzież Legii dominatorem

Po raz kolejny zwycięstwa we wszystkich kategoriach wiekowych odniosła Legia Warszawa. Najciekawszy i najbardziej wyrównany był mecz piętnastolatków, w którym legioniści grali w Pruszkowie ze Zniczem. Wśród siedemnastolatków zacięty opór legionistom stawiali także zawodnicy Ursusa. Najłatwiejsze zwycięstwo odnieśli osiemnastolatkowie, którzy grali w Białymstoku.

W CLJ U-18 Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 4:1. Legioniści od początku ruszyli do ataku i stojący w bramce Jagiellonii Xawier Dziekoński (mający już za sobą występy w Ekstraklasie) miał pełne ręce roboty. Przez pół godziny udawało mu się zachować czyste konto, ale w 33. minucie był bezradny. W polu karnym sfaulowany został Patryk Pierzak, a Wiktor Kamiński wykorzystał jedenastkę. Jeszcze przed przerwą, po zagraniu Huberta Derlatki, drugą bramkę dla legionistów zdobył Patryk Pierzak. Zaraz po zmianie stron, Jagiellonii udało się zdobyć kontaktowego gola za sprawą Radosława Zyśka. Legia jednak przez cały czas kontrolowała przebieg gry, a swoją przewagę udokumentowała w końcówce po trafieniach Szymona Bednarza oraz Kajetana Staniszewskiego. Czwartą  porażkę w sezonie ponieśli piłkarze Escoli Varsovia, którzy przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:3. W pierwszej połowie dwie bramki dla Pasów zdobył Przemysław Kapek, a wynik meczu w 65. minucie ustalił Jakub Góralczyk. Escola po siedmiu kolejkach ma na koncie 7 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli (tuż nad strefą spadkową). Legia jest trzecia i traci jeden punkt do prowadzącego Zagłębia Lubin.

W CLJ U-17 doszło do dwóch bezpośrednich spotkań warszawskich drużyn. Na jednym z boisk LTC w Książenicach, Legia mierzyła się z Ursusem. Młodzi piłkarze Traktorków nie przestraszyli się legionistów, grali odważnie i stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala. Brakowało im jednak skuteczności i nie potrafili wykorzystać żadnej z nich. Legioniści także mieli okazje do strzelenia goli. Po jednej z nich Igor Strzałek trafił w poprzeczkę. Bardziej precyzyjny był Kacper Knera, który w 40. minucie wykończył szybką akcję i Legia objęła prowadzenie. Losy meczu rozstrzygnęły sie w 70. minucie. Po zagraniu debiutującego w tej kategorii wiekowej Szymona Grączewskiego (rocznik 2005), znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Jordan Majchrzak i spotkanie zakończyło się zwycięstwem legionistów 2:0. Na boisku przy ul. Konwiktorskiej prowadząca w tabeli Polonia Warszawa wygrała z Escolą Varsovia 4:1. Gole dla Czarnych Koszul zdobyli: Bartłomiej Piotrowski, Wojtek Chojczak, Jan Piasek oraz Jakub Cegiełka. Dla Escoli trafił Peter Juritka. Znicz Pruszków zremisował na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1:1. Podopieczni trenera Michała Dumały prowadzili po strzale Krzysztofa Kozaczuka, ale w ostatniej minucie drużyna z Bełchatowa wyrównała po trafieniu Szymona Sarnika.

W CLJ U-15 bardzo ciekawe spotkanie odbyło się w Pruszkowie, gdzie na bocznym boisku Znicz podejmował Legię Warszawa. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego (bramkarz Legii – Hubert Nowak obronił jedenastkę), ale i tak po 50. minutach prowadzili już 2:0 po trafieniu Mikołaja Podpory i akcji Dominika Buli zakończonej samobójczym trafieniem jednego z legionistów. Pięć minut później było już jednak 2:2. Kontaktowego gola zdobył Karol Kosiorek (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Kowalskiego), a do remisu doprowadził Kacper Bogusiewicz. Trzeciego gola dla gości zdobył Tomasz Rojkowski, wykorzystując prostopadłe podanie Fryderyka Misztala. Znicz mógł wyrównać jeszcze w ostatniej minucie, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Legii 3:2. Escola Varsovia wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:0. Już w pierwszej minucie Szymon Hordyński wykorzystał błąd w defensywie rywali i umieścił piłkę w siatce. Białostoczanie przejęli inicjatywę dopiero w drugiej połowie, ale Escola grała uważnie w defensywie i czekała na odpowiedni moment na wyprowadzenie kontry. Przyniosło to efekt w końcówce. Szybka akcja zakończona strzałem Jakuba Kolo ustaliła wynik meczu. W ostatnim spotkaniu Polonia Warszawa bezbramkowo zremisowała u siebie z UKS-em SMS Łódź.