17 września 2019

Młodzież Legii i Escoli bryluje

W rozgrywkach juniorów na szczeblu centralnym bardzo dobrze spisują się Legia Warszawa i Escola Varsovia. W CLJ U-17 na szczycie jest Escola, w CLJ U-18 Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli tuż za prowadzącym Zagłębiem Lubin, a w CLJ U-15 Legia i Escola gonią liderującą Jagiellonię Białystok.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa zremisowała w Rembertowie z Górnikiem Zabrze 1:1. Początek meczu należał do gości. Zabrzanie atakowali, jednak obrona Legii była czujna. Znakomicie spisywał się też bramkarz gospodarzy – Gabriel Kobylak. Przed przerwą szanse na zdobycie goli dla legionistów mieli Filip Sobiecki oraz Patryk Pierzak, ale w pierwszej połowie bramki nie padły. Po zmianie stron na boisku pojawił się Szymon Włodarczyk, który zastąpił Kajetana Staniszewskiego. Kilka minut później najlepszy strzelec niedawnego Turnieju Syrenki dał Legii prowadzenie. Górnik wyrównał W 85. minucie za sprawą Kamila Grudzińskiego. Escola Varsovia przegrała we Wronkach z Lechem Poznań 0:4. Kolejorz już w pierwszej połowie zdobył trzy gole po strzałach Jakuba Niewiadomskiego, Krystiana Palacza oraz Filipa Wilaka. Wynik meczu tuż po przerwie ustalił Kacper Wachowiak.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Polonia Warszawa na swoim boisku podejmowała Escolę Varsovia. Przed tym meczem oba zespoły prowadziły w tabeli z kompletem punktów. Liderem była Polonia z czterema zwycięstwami na koncie, Escola, która rozegrała jeden mecz mniej zajmowała drugą lokatę. Zespół z Tarchomina już do przerwy prowadził przy Konwiktorskiej 5:0. Bramkarza Czarnych Koszul w pierwszej połowie pokonali Michał Dubiel, Aleksander Sawosz, Adrian Bielka oraz dwukrotnie Cezary Polak. Tuż po zmianie stron poloniści odpowiedzieli trafieniem Jakuba Wyszkowskiego, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do gości. W 70. minucie Tafara Madembo ustalił wynik meczu na 6:1 dla Escoli. Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe z drużyną AKS SMS Łódź 3:0, a wszystkie bramki dla podwarszawskiego zespołu strzelił Tymon Proczek. W ostatnim, poniedziałkowym meczu Ursus na swoim boisku zremisował z Legią 0:0.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, Escola Varsovia wygrała u siebie z Talentem Białystok 4:0. Pierwszego gola dla drużyny trenera Rolanda Thomasa już w 2. minucie zdobył Tymon Kłosowicz. Po przerwie zespół z Tarchomina zagrał jeszcze lepiej, a efektem tego były trzy gole strzelone przez Jakuba Oskędrę. Szczególnie efektowne było trafienie nożycami przy wyskoku prawie na półtora metra. Legia Warszawa w derbowym starciu przy Konwiktorskiej pokonała Polonię 3:1. Do przerwy legioniści prowadzili po bramce Oskara Lachowicza. Po godzinie gry wynik podwyższył bardzo dobrze grający Wiktor Kaiuk. W 75. minucie po zagraniu Szymona Gaja trzeciego gola dla Legii zdobył Bartosz Krasuski. Czarne Koszule odpowiedziały w końcówce honorowym trafieniem Adriana Ciotucha. Ząbkovia na swoim boisku przegrała z Olimpią Elbląg 0:2. Bramki dla gości w drugiej połowie strzelili Mateusz Głowiński oraz Szymon Grączewski.