1 listopada 2017

Młodzież Legii po holenderskiej lekcji…

W pierwszym meczu II rundy UEFA Youth League - czyli młodzieżowego odpowiednika Ligi Mistrzów, juniorzy Legii Warszawa U-19 rywalizowali we wtorkowy wieczór na Łazienkowskiej z Ajaxem Amsterdam. Aktualni mistrzowie Holandii od lat szczycą się znakomitą pracą z młodzieżą. Wychowankami amsterdamskiego klubu byli m.in. Johan Cruijff, Marco van Basten czy Dennis Bergkamp.

Ich następcy także pokazali się w Warszawie z bardzo dobrej strony i wygrali 4:1. Mimo renomy przeciwnika, młodzi legioniści odważnie podeszli do tego spotkania i po trzydziestu minutach objęli prowadzenie. Samobójczą bramkę strzelił prawy obrońca rywali – Navajo Bakboord. Do wyrównania jeszcze przed przerwą doprowadził znakomicie grający Kaj Sierhuis. Drugiego gola dla Ajaxu, fenomenalnym strzałem z trzydziestu metrów uzyskał kapitan Holendrów Darren Sidoel. W 73. minucie nasi piłkarze mogli wyrównać, ale Miłosz Szczepański nie wykorzystał rzutu karnego. Trzeci raz, kolejnym fantastycznym uderzeniem z woleja, bramkarza Legii pokonał Kaj Sierhuis. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Duńczyk Victor Jensen. Rewanż odbędzie się 21 listopada w Duivendrecht pod Amsterdamem.