13 czerwca 2019

Młodzież Legii walczy o mistrzostwo Polski!

Dwie drużyny Legii Warszawa w finale Mistrzostw Polski! Juniorzy Legii Warszawa U-17 oraz U-15, po zwycięstwach w pierwszych meczach półfinałowych (3:2 z Zagłębiem Lubin oraz 2:1 z AP 21 Kraków), wygrały także spotkania rewanżowe i awansowały do finałów Mistrzostw Polski.

W rewanżowym meczu półfinałowym mistrzostw Polski do lat 17, na bocznym boisku przy Łazienkowskiej, Legia Warszawa pokonała Zagłębie Lubin 2:0. Po pierwszej połowie legioniści prowadzili po trafieniu Kacpra Gościniarka. Po zmianie stron zaatakowali rywale, jednak nie byli w stanie poważnie zagrozić naszej drużynie. Drugiego gola dla zespołu trenera Grzegorza Szoki, tuż przed końcem, zdobył wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Michał Sparwasser. Finał zostanie rozegrany we wtorek, 18 czerwca na stadionie w Ząbkach. Rywalem Legii będzie Lech Poznań, który w drugim półfinale dwukrotnie pokonał Koronę Kielce 2:1 i 6:2.

W drugim spotkaniu półfinałowym mistrzostw Polski U-15 Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Akademią Piłkarską 21 Kraków 4:3. Do przerwy podopieczni trenera Rafała Gębarskiego prowadzili 1:0 dzięki bramce strzelonej przez Wiktora Kamińskiego. Druga połowa była niezwykle zacięta. Gospodarze strzelili trzy gole, ale nasi piłkarze także trzykrotnie trafili do siatki. Autorem wszystkich goli dla Legii był Wiktor Kamiński. Finałowym rywalem legionistów będzie Pogoń Szczecin, która po porażce 2:3 na wyjeździe, wygrała na swoim boisku 1:0 ze Śląskiem Wrocław. Finał (podobnie jak w kategorii U-17) odbędzie się we wtorek, 18 czerwca w Ząbkach.