22 października 2019

Młodzież Mazowsza punktuje

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 rywalizowały ze sobą drużyny z Mazowsza. Legia pod balonem przy Łazienkowskiej przegrała z Escolą 1:3, a Ząbkovia uległa na swoim boisku Polonii 1:6. W CLJ U-17 Polonia i Escola też zwyciężyły (podobnie jak Legia oraz Ursus). W CLJ U-18 wygrała tylko Legia.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, prowadząca w tabeli Polonia Warszawa pokonała na wyjeździe UKS SMS Łódź 4:0. Dwa gole dla Czarnych Koszul strzelił Eryk Kudokas, a po jednym Jakub Szyszkowski oraz Piotr Miszczuk. Wicelider Escola Varsovia wygrała u siebie ze Zniczem Pruszków 5:2. Bohaterem meczu był Adrian Bielka, który cztery razy pokonał bramkarza Znicza. Piątego gola dla Escoli dołożył Jan Marianowski. Dwie bramki dla ekipy z Pruszkowa zdobył Adrian Olpiński. Ursus Warszawa na swoim boisku pokonał Naki Olsztyn 3:1. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili po trafieniach Kacpra Lenarcika z rzutu karnego oraz Macieja Świecińskiego. Po zmianie stron gola dla rywali zdobył Szymon Milewski, a dla Traktorków Adrian Kozarzewski. Legia Warszawa niespodziewanie przegrywała do przerwy z AKS-em SMS Łódź 0:1 po golu Eryka Jarzębskiego, który w 23 minucie przelobował Jakuba Kowynię. Po zmianie stron trafiała już tylko Legia. Najpierw Kacper Skwierczyński po zagraniu Patryka Beka doprowadził do remisu, następnie Bartosz Wicenciak z rzutu karnego dał legionistom prowadzenie, a kolejnego gola dla gospodarzy po asyście Bartosza Ślendaka ponownie zdobył Kacper Skwierczyński i w 55. minucie było już 3:1. W końcówce podopieczni trenera Rafała Gębarskiego dołożyli jeszcze dwie bramki. Wiktor Kamiński wykorzystał dobre podanie Jakuba Rutkowskiego, a w ostatniej minucie wynik meczu na 5:1 dla Legii z rzutu karnego ustalił Marcel Niesłuchowski .

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa wygrała w Rembertowie z Jagiellonią Białystok 4:0. Drużyna z Podlasia starała się zaskoczyć legionistów ze stałych fragmentów gry. W 34. minucie Jakub Orpik trafił w poprzeczkę, a chwilę później strzał głową Huberta Karpińskiego był minimalnie niecelny. Legia odpowiedziała w końcówce pierwszej połowy. Szymon Włodarczyk nie trafił do bramki po rajdzie Jehora Macenko, ale w 44. minucie po zagraniu Jerzego Munika i strzale Gabora Grabowskiego było już 1:0 dla gospodarzy. W drugiej połowie dwie bramki dla podopiecznych trenera Grzegorza Szoki zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Mikołaj Grzejda, a wynik ustalił Patryk Pierzak, który wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego wywalczonego przez Kacpra Gościniarka. Jagiellonia ambitnie walczyła o honorowego gola, ale strzał Gabora Żukowskiego obronił Gabriel Kobylak, a uderzenie z rzutu wolnego Krzysztofa Toporkiewicza trafiło w słupek. W środę 23 października w zaległym spotkaniu Legia zmierzy się we Wronkach z Lechem Poznań. Escola Varsovia na swoim boisku przegrała z Gwarkiem Zabrze 0:4. Trzy gole dla ekipy ze Śląska strzelił Damian Płonka, a czwartego dołożył Dawid Ślusarczyk. Od 68. minuty Escola grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Pawelca. Zespół z Tarchomina nie wygrał meczu prawie od dwóch miesięcy – ostatni raz komplet punktów wywalczył 24 sierpnia w wygranym 3:2 spotkaniu w Kielcach z Koroną.