17 listopada 2020

Młodzież na półmetku

Zakończyła się pierwsza część sezonu w Centralnych Ligach Juniorów U-17 oraz U-15. Rozgrywki siedemnastolatków wygrała Polonia Warszawa, a wśród piętnastolatków najlepsza była Legia. Grający trochę innym systemem osiemnastolatkowie zbliżają się do półmetka.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, kolejny znakomity mecz rozegrała Escola Varsovia, która na swoim boisku pokonała zajmujące trzecie miejsce w tabeli Zagłębie Lubin 5:0. Po kwadransie gry, prowadzenie dla Escoli uzyskał Adrian Bielka. Ten sam zawodnik jeszcze w pierwszej połowie podwyższył wynik, a tuż przed przerwą Paweł Kruszelnicki z Zagłębia Lubin wyleciał z boiska po czerwonej kartce. W drugiej połowie kolejne dwie bramki dla ekipy z Tarchomina zdobył Cezary Polak, a wynik ustalił młodzieżowy reprezentant Słowacji Peter Juritka. Na boisku w Książenicach Legia Warszawa zremisowała z wiceliderem – Wisłą Kraków 2:2. Pierwszego gola dla rywali zdobył Wiktor Szywacz. Legia wyrównała po akcji Patryka Pietrzaka zakończonej trafieniem Wiktora Kamińskiego. Tuż przed przerwą warszawiacy zdobyli drugiego gola po strzale Łukasza Rytelewskiego. Po zmianie stron więcej groźnych sytuacji stworzyli piłkarze Białej Gwiazdy. Jedną z nich wykorzystał Wiktor Szywacz i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Ursus na swoim boisku przegrał z Legią 1:2. Legioniści objęli prowadzenie po pół godzinie gry. Strzał Tomasza Okulickiego obronił bramkarz Traktorków, ale dobitka Jordana Majchrzaka była skuteczna. Jeszcze przed przerwą, po dośrodkowaniu Igora Strzałka z rzutu rożnego, drugiego gola dla gości zdobył Bartosz Mikołajczyk. Po zmianie stron dla Ursusa trafił Juliusz Jul. W drugim derbowym starciu, Polonia Warszawa wygrała na wyjeździe z Escolą Varsovia 4:3. Do przerwy Czarne Koszule prowadziły 1:0 po trafieniu Mateusza Majbańskiego. W drugiej połowie kolejne dwie bramki dla Polonii zdobył Franciszek Antkiewicz, a ostatnią Dawid Łącki. Escola odpowiedziała dwoma celnymi strzałami Karola Witkowskiego i jednym Jarosława Janowskiego. Znicz Pruszków wygrał u siebie z GKS-em Bełchatów 3:2. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie po strzałach Mateusza Miarki oraz Igora Stelmacha, ale to gospodarze zgarnęli trzy punkty po golach: Krystiana Matwiejczuka, Mikołaja Krzyżaka oraz Macieja Kośnica.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, prowadząca w tabeli Legia Warszawa wygrała na swoim boisku ze Zniczem Pruszków 3:1. Prowadzenie dla legionistów zdobył po kwadransie Jakub Kowalski, ale Znicz bardzo szybko odpowiedział trafieniem Michała Podpory. Kolejne bramki w tym meczu padły dopiero w końcówce. Po faulu na Jakubie Żewłakowie, rzut karny wykorzystał Mateusz Sitek. Pięć minut przed ostatnim gwizdkiem ten sam zawodnik ustalił też wynik meczu, po zagraniu Jakuba Kowalskiego. Polonia Warszawa wygrała na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź 4:2. Dla Czarnych Koszul gole zdobyli: Deniz Kacar, Nikita Vasin, Bartosz Sowiźrał oraz Paweł Kosmalski, a dla gospodarzy trafiali Jakub Pieczarka i Hubert Jurasik. Escola Varsovia przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:2. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem Escoli wykorzystał Bartek Łupiński, a w doliczonym czasie gry wynik meczu z rzutu karnego ustalił Szymon Stypułkowski.