23 listopada 2020

Młodzież na półmetku

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U-18, nasze drużyny rywalizowały z zespołami z Krakowa. Escola Varsovia w Myślenicach mierzyła się z Wisłą Kraków, natomiast w Nowej Hucie Legia grała z Hutnikiem.

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z zamykającym tabelę Hutnikiem Kraków 3:1. Kadrę legionistów wzmocniło dwóch zawodników występujących na co dzień w zespole trzecioligowych rezerw: Jehor Macenko i Radosław Cielemęcki. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy nieoczekiwanie w 20. minucie objęli prowadzenie po golu zdobytym przez Krystiana Lelka. Legioniści wyrównali kwadrans później. Dośrodkowanie Michała Kochanowskiego skutecznie wykończył Wiktor Kamiński. Po zmianie stron drugiego gola dla stołecznej ekipy zdobył Ivan Vidošević. Syn ambasadora Chorwacji w Polsce wykorzystał dobre zagranie od Radosława Cielemęckiego i podwyższył wynik spotkania. W 70. minucie, po rzucie rożnym dla Hutnika, legioniści przeprowadzili szybki atak zakończony trafieniem Kacpra Skwierczyńskiego.

Escola Varsovia przegrała na wyjeździe z prowadzącą w tabeli Wisłą Kraków 0:2. Mecz rozegrano na malowniczo położonym boisku w Myślenicach, gdzie znajduje się ośrodek i baza treningowa Białej Gwiazdy. Pierwsza połowa, mimo kilku sytuacji do zdobycia goli zakończyła się bezbramkowym remisem. Escola grała odważnie i w niczym nie ustępowała liderowi. W 60. minucie, po szybkiej akcji prawym skrzydłem, prowadzenie dla wiślaków uzyskał Kacper Duda. Po stracie gola inicjatywę przejęli goście, którzy często pojawiali się pod bramką drużyny z Krakowa. Podopiecznym trenera Konrada Dousy nie udało się jednak wykorzystać żadnej okazji, a Wisła w ostatniej minucie wyprowadziła kontratak zakończony drugim trafieniem Mateusza Magdziarza. Juniorzy nie kończą jeszcze rozgrywek, jesienią odbędą się awansem dwie kolejki z rundy wiosennej.