6 listopada 2018

Młodzież nie zwalnia tempa

Dobrze radzą sobie nasze drużyny w rozgrywkach Centralnych Lig Juniorów. W kategorii U-18 Legia traci tylko punkt do liderów: Korony Kielce i Zagłębia Lubin, a w U-17 w tabeli przewodzą Legia i Escola, a Polonia jest czwarta.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa podejmowała na boisku w Rembertowie Elanę Toruń. Zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli ekipa z Torunia okazała się bardzo wymagającym rywalem. Już w 8. minucie goście wyszli na prowadzenie, po bramce zdobytej przez Milana Lecha. Po strzeleniu gola Elana skoncentrowała się na defensywie i czekała na okazje do wyprowadzania szybkich kontrataków. Piłkarze Legii mieli przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało i do przerwy przegrywali 0:1. W drugiej połowie także nasi piłkarze długo nie mogli znaleźć sposobu na odwrócenie losów tego spotkania. Dopiero w 78. minucie Łukasz Zjawiński uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Ten gol dodał skrzydeł legionistom i na pięć minut przed końcem rywalizacji udało im się ponownie trafić do siatki. Po raz drugi bramkarza Elany pokonał Łukasz Zjawiński i Legia wygrała 2:1. W następnej kolejce podopiecznych trenera Marka Saganowskiego czeka szlagierowo zapowiadający się, wyjazdowy mecz z prowadzącą w tabeli Koroną Kielce, do której legioniści tracą tylko jeden punkt.

Druga z naszych drużyn grających w CLJ U-18, Escola Varsovia w spotkaniu rozegranym na Tarchominie, uległa GKS-owi Bełchatów 1:2. Wszystkie bramki w tym pojedynku padły w pierwszym kwadransie gry. Bełchatowianie zaskoczyli naszych piłkarzy i szybko strzelili dwa gole za sprawą Damiana Michalaka i Dawida Kocyły. Escola odpowiedziała tylko trafieniem Kamila Niewiadomskiego.
  W Centralnej Lidze Juniorów U-17, poprzednia kolejka była bardzo udana dla naszych drużyn. Wszystkie zespoły ze stolicy wygrały strzelając rywalom po kilka bramek. Najskromniejsze zwycięstwo odniosła Polonia Warszawa, która w Białymstoku pokonała MOSP 3:0. Gole dla Czarnych Koszul w pierwszej połowie zdobyli Łukasz Sobolewski oraz Jakub Kotko. Po zmianie stron wynik meczu ustalił Jan Krawczyk. Legia na bocznym boisku przy Łazienkowskiej wygrała z Jagiellonią Białystok 4:0. Po bezbramkowej pierwszej połowie, wynik spotkania otworzył samobójczy Gabora Żukowskiego. Drugą bramkę strzelił Kajetan Staniszewski kończąc akcję zainicjowaną przez Jakuba Kwiatkowskiego, W doliczonym czasie gry dwa razy na listę strzelców wpisał się jeszcze Szymon Włodarczyk. Napastnik Legii najpierw wykorzystał asystę Kajetana Staniszewskiego, a następnie pewnie wykonał jedenastkę podyktowaną po zagraniu ręką jednego z graczy Jagiellonii. Escola pokonała u siebie AKS SMS Łódź 5:2. Dwa gole dla naszej drużyny strzelił Kamil Kwiatkowski, a po jednym Marek Ziętara, Piotr Owczarek oraz Kacper Karasek. Rywale odpowiedzieli trafieniami Sebastiana Miśkowca i Jakuba Rychlika. W miniony weekend zagrała tylko Polonia. Czarne Koszule uległy przy Konwiktorskiej ŁKS-owi Łódź 1:3. Poloniści prowadzili po golu Jakuba Kisiela, ale kolejne bramki strzelali już tylko łodzianie: Adam Ratajczyk, Jakub Piotrowski i Tomasz Górecki. Escola z powodu awarii autokaru nie dojechała do Elbląga na mecz z Olimpią, a Legia w środę zmierzy się z SMS-em Łódź.