17 września 2018

Młodzież pod kreską

Siódmej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 nasze drużyny nie zaliczą do udanych. Escola Varsovia uległa na swoim boisku prowadzącej w tabeli Pogoni Szczecin 0:3, a Legia zremisowała na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1.

W meczu rozegranym na Tarchominie, w szeregach Portowców wyróżniało się dwóch zawodników z rocznika 2003: Hubert Turski oraz Kacper Kozłowski. Mimo, że to chłopcy o dwa, a nawet o trzy lata młodsi od innych piłkarzy (w tym roku w CLJ U-18 grają zawodnicy urodzeni w 2000 i 2001 roku) to oni nadawali ton grze swojej drużyny. W 6. minucie po zagraniu z lewego skrzydła Michała Kwietnia, prowadzenie dla Pogoni uzyskał Hubert Turski (który w zeszłym sezonie grając w CLJ U-15 zdobył dla drużyny ze Szczecina … 45 goli). Po pół godzinie było już 0:2. Tym razem akcje rozpoczął Turski, asystował ponownie Kwiecień, a piłkę do siatki posłał Kozłowski. Zawodnicy Escoli próbowali atakować skrzydłami. Z prawej strony kilka szybkich rajdów przeprowadził Maciej Anusik, lewym skrzydłem pod bramkę rywali przedostawał się Szymon Szulc, jednak naszym piłkarzom brakowało wykończenia akcji. Do przerwy lepiej grająca Pogoń prowadziła 2:0. Sytuacja na boisku mogła zmienić się w 58. minucie. Wychodzącego na czystą pozycję Macieja Anusika faulem powstrzymał bramkarz Pogoni – Jędrzej Grobelny. Arbiter usunął szczecińskiego golkipera z boiska i Escola grała w przewadze. W 73. minucie, po kolejnej dobrej akcji prawą flanką Szymona Szulca, z bliska strzelał wprowadzony na boisko po przerwie Tomasz Andrzejewski, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Pięć minut później sędzia chyba popełnił błąd nie dyktując jedenastki dla gospodarzy. Będący w pełnym biegu Titas Milasius został staranowany w polu karnym, ale skończyło się na podyktowaniu rzutu rożnego, po którym kapitan Escoli – Bartosz Michalik trafił w boczną siatkę. Grający w osłabieniu rywale umiejętnie zwalniali tempo gry, wybijając naszych piłkarzy z uderzenia. Poddenerwowanym zawodnikom Escoli puszczały nerwy, zaczęły się przepychanki, a w 85. minucie siły się wyrównały gdyż po zbyt ostrym ataku z boiska wyleciał wprowadzony na nie kilka minut wcześniej Jakub Szczypek. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla Portowców zdobył Kacper Smoliński, który przelobował bramkarza z Tarchomina. Escola po tej porażce spadła na trzynaste miejsce w tabeli, ale w tym sezonie rywalizacja w CLJ U-18 jest tak wyrównana, że nasza drużyna traci do czwartej Arki Gdynia jedynie trzy punkty.

Juniorzy starsi Legii Warszawa zremisowali w Zabierzowie z Wisłą Kraków 1:1. Młodzi piłkarze Białej Gwiazdy objęli prowadzenie w 13. minucie po strzale Kacpra Laskosia z rzutu karnego. Legioniści doprowadzili do wyrównania w 72. minucie. Gola dla drużyny prowadzonej przez trenera Marka Saganowskiego zdobył Maciej Rosołek wykorzystując dobre zagranie od Bartłomieja Ciepieli. Legia z trzynastoma punktami po sześciu rozegranych meczach zajmuje trzecie miejsce w tabeli i w najbliższą środę w zaległym spotkaniu zmierzy się z będącą tuż za jej plecami Arką Gdynia.