22 sierpnia 2019

Młodzież punktuje!

W CLJ U-18 oraz U-15 sezon od mocnego uderzenia rozpoczęła Legia Warszawa. Najstarsi juniorzy z Łazienkowskiej po zwycięstwie przed tygodniem z Hutnikiem Kraków 5:0, tym razem pokonali Arkę Gdynia 3:0. Najmłodsi legioniści w pierwszej kolejce rozgromili Talent Białystok aż 12:0. W CLJ U-17 od wygranej zaczęły: Escola Varsovia i Polonia Warszawa, a Legia zremisowała w Pruszkowie ze Zniczem 2:2.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18 Legia Warszawa wygrała w Rembertowie z Arką Gdynia 3:0. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. Legioniści grali nieskutecznie, najbliżej powodzenia był pozyskany z Ursusa Jegor Matsenko, ale po strzale napastnika z Ukrainy skuteczną interwencją popisał się golkiper rywali. Warszawiacy wyszli na prowadzenie trzy minuty po przerwie. Piłkę z autu rzucił Hubert Derlatka, a bramkarza Arki pokonał Szymon Włodarczyk. Ten sam zawodnik po godzinie gry podwyższył wynik. Akcję zainicjował Kacper Gościniarek, w pole karne dośrodkował Jakub Kwiatkowski, a syn byłego reprezentanta Polski – Piotra Włodarczyka po raz drugi posłał piłkę do siatki. Wynik meczu na 3:0 ustalił Patryk Pierzak. Escola Varsovia na swoim boisku przegrała z Zagłębiem Lubin 1:2. Pierwszego gola strzelili gospodarze – do bramki trafił Kamil Swikszcz, ale kolejne gole były już dziełem rywali. Wyrównał Daniel Dudziński, a pięć minut przed końcem spotkania zwycięstwo Zagłębiu zapewnił Kacper Zając.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 Escola Varsovia (wicemistrz Polski z 2018 roku w kategorii U-15) wygrała na wyjeździe z zespołem UKS SMS Łódź 2:0. Prowadzenie dla drużyny z Tarchomina zdobył Adrian Bielka, a w końcówce wynik ustalił reprezentant Litwy do lat 17 – Artemijus Tutyškinas. Po ciekawym i zaciętym spotkaniu Znicz Pruszków zremisował z Legią Warszawa 2:2. Na bocznym boisku Znicza tuż przed przerwą prowadzenie dla Legii uzyskał Arkadiusz Ziarko dobijając piłkę do siatki po strzale Wiktora Kamińskiego. Pięć minut po zmianie stron wyrównał Adrian Olpiński. Legioniści drugi raz wyszli na prowadzenie po golu Bartosza Wicenciaka, ale w 88. minucie ponownie do remisu doprowadził Tymon Proczek, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Korneliuszu Krasuskim. W zamykającym pierwszą kolejkę środowym meczu, Polonia Warszawa po bardzo dobrym widowisku wygrała u siebie z Ursusem Warszawa 3:2. Dla Czarnych Koszul trafiali Dawid Keller (dwa razy) oraz Oskar Białek, a dla Traktorków Oskar Wójcik i Patryk Abbassi.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 najlepiej spisała się Legia, która rozgromiła przy Łazienkowskiej Talent Białystok aż 12:0. W pierwszej połowie po dwa gole dla legionistów zdobyli Kacper Rojkowicz oraz Oskar Lachowicz a piątego dołożył Kacper Michalski. W drugiej połowie strzelanie ponownie rozpoczął Oskar Lachowicz, kompletując hat-tricka. Jeszcze skuteczniejszy okazał się Kacper Rojkowicz, który po zmianie stron posłał piłkę do siatki trzy razy i w sumie skończył mecz z pięcioma golami na koncie. Kolejne bramki dla Legii zdobyli: Maksymilian Stangret, dobijając strzał Huberta Ogórka; Bartosz Krasuski, popisując się ładnym uderzeniem z dystansu oraz Maciej Bochniak kończąc akcję po strzale Milana Bazlera. Na Tarchominie Escola Varsovia dopiero po przerwie udokumentowała swoją przewagę nad Ząbkovią. Bramkarza rywali pokonał Tomasz Walczak i gospodarze wygrali 1:0. W pierwszej kolejce nie powiodło się Polonii, która przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:3. Gole dla ekipy z Podlasia zdobyli: Wiktor Bryks, Oliwier Wojciechowski oraz Damian Wojdakowski.