10 września 2019

Młodzież w kratkę

W CLJ U-18 oraz U-15, prowadzące dotychczas w tabelach z kompletem punktów drużyny Legii Warszawa przegrały pierwsze mecze w tym sezonie. Juniorzy starsi w Kielcach ulegli mistrzowi Polski - Koronie, a juniorzy młodsi przy Łazienkowskiej musieli uznać wyższość Jagiellonii Białystok. W CLJ U-17 nadal niepokonane są Polonia Warszawa i Escola Varsovia.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Koroną Kielce 2:3. Gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Jakuba Rybusa. W końcówce pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Huberta Derlatki wyrównał Jehor Macenko, jednak tuż przed przerwą drugiego gola dla Korony z rzutu karnego strzelił Jakub Górski. Kilka minut po zmianie stron arbiter podyktował kolejną jedenastkę dla kielczan. Do piłki ponownie podszedł Jakub Górski i po raz trzeci w tym meczu pokonał Kacpra Tobiasza. Legia odpowiedziała już tylko trafieniem Patryka Pierzaka, który po zagraniu Kacpra Gościniarka z rzutu rożnego głową posłał piłkę do siatki. Escola Varsovia także 2:3 przegrała wyjazdowy mecz z Cracovią. Pierwszego gola dla ekipy z Tarchomina zdobył Damian Dąbrowski, ale dwie minuty później Pasy wyrównały po trafieniu Jakuba Góralczyka. Gospodarze poszli za ciosem i w 20. minucie objęli prowadzenie po strzale Łukasza Ziemnika. Po zmianie stron Escola doprowadziła do remisu za sprawą Ebenezera Kelechukwu, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do zespołu z Krakowa. Bramkę na 3:2 dla Cracovii strzelił Kacper Grzebieluch.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Legia pokonała na swoim boisku Naki Olsztyn 8:2. Podopieczni trenera Rafała Gębarskiego bardzo szybko rozpoczęli kanonadę. Już w 2. minucie po zagraniu Patryka Beka wynik otworzył Wiktor Kamiński. Kolejne dwa gole gospodarzy były dziełem Bartosza Wicenciaka. Olsztynianie odpowiedzieli trafieniem Michała Bendyka, ale jeszcze przed przerwą ładną kombinacyjną akcję wykończył Marcel Niesłuchowski i Legia prowadziła 4:1. Po zmianie stron kolejne dwa gole strzelił Wiktor Kamiński (wykorzystując podania Sebastiana Kierasia oraz Tomasza Okulickiego). Trafienia te przedzieliło znakomite uderzenie z dystansu Bartosza Wicenciaka, które przelobowało bramkarza rywali. Piłkarze z Olsztyna zrewanżowali się również efektownym golem z ponad dwudziestu metrów Aleksandra Didjurgeita, a w ostatniej minucie wynik spotkania na 8:2 ustalił Arkadiusz Ziarko. W meczu rozegranym w Pruszkowie, Znicz przegrał z prowadzącą w tabeli Polonią Warszawa 0:2. Bramki dla Czarnych Koszul strzelili Eryk Kudokas oraz Sebastian Rumiński. Spotkanie Escoli Varsovia z Ursusem zostało przełożone na 25 września.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, w meczu dwóch najlepszych drużyn, Legia Warszawa na bocznym boisku przy Łazienkowskiej przegrała z Jagiellonią Białystok 1:2. Przed tym spotkaniem oba zespoły miały na koncie po trzy zwycięstwa oraz imponującą różnicę bramek: Legia 18-2, Jagiellonia 16-0. Pojedynek liderów lepiej rozpoczęła ekipa z Podlasia. W 20. minucie Oliwier Wojciechowski strzałem głową dał prowadzenie drużynie z Białegostoku. Pięć minut później był już remis. Maksymilian Stangret wykorzystał moment dekoncentracji rywali, zabrał im piłkę i pokonał bramkarza Jagiellonii. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Decydujący o losach tego spotkania gol padł dopiero w przedostatniej minucie. Miłosz Skowronek wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Oliwierze Wojciechowskim i trzy punkty pojechały do Białegostoku. W pozostałych meczach: Escola Varsovia po dwóch golach Tomasza Walczaka wygrała w Łodzi z SMS-em 2:1. Polonia Warszawa zremisowała w Elblągu z Olimpią 1:1. Gola dla Czarnych Koszul strzelił Jakub Hałubek. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Ząbkovia, która dzięki trafieniu Kacpra Pawłowskiego wygrała w Białymstoku z Talentem 1:0.