8 marca 2021

Młodzież wznowiła rozgrywki

Wznowiły rozgrywki Centralne Ligi Juniorów. Osiemnastolatkowie kontynuują rundę rewanżową, a ich młodsi koledzy rozpoczęli rywalizację o Mistrzostwo Polski. Już pierwsza wiosenna kolejka przyniosła sporo emocji. W kategorii U-18 bardzo dobrze spisała się Escola, w U-17 Polonia strzeliła w Olsztynie pięć goli, ale mimo tego nie wygrała, a w U-15 Legia była jeszcze skuteczniejsza!

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Escola Varsovia wygrała na wyjeździe z mistrzem Polski – Górnikiem Zabrze 2:0. Pierwszego gola dla ekipy z Tarchomina zdobył Mateusz Szmyd, a wynik meczu w końcówce ustalił Aleksander Sawosz, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Górnika. Legia Warszawa przegrała w Książenicach z Pogonią Szczecin 1:3. W 20. minucie prowadzenie dla rywali uzyskał Michał Samborski. Legioniści próbowali odpowiedzieć strzałami z dystansu, ale dobrze w bramce ekipy ze Szczecina spisywał się bramkarz reprezentacji Polski U-16, piętnastoletni! – Marcel Mendez Dudziński (rocznik 2005). Gospodarze wyrównali pięć minut przed przerwą. Po akcji Dawida Barnowskiego, piłkę do siatki posłał pozyskany w przerwie zimowej z ROW-u Rybnik Dawid Niedźwiecki. Początek drugiej odsłony meczu także należał do rywali. Po kolejnym błędzie stołecznej defensywy, Kacper Łukasiak strzelił drugiego gola dla gości. Szczecinianie poszli za ciosem i jeszcze przed upływem 60. minuty Michał Samborski po raz trzeci pokonał bramkarza Legii.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, po bardzo zaciętym meczu, Polonia Warszawa przegrała w Olsztynie ze Stomilem 5:6. Rywale (trenowani przez byłego reprezentanta Polski – Adama Zejera) już po kwadransie prowadzili 2:0. Po zmianie stron Czarne Koszule przejęły inicjatywę, doprowadzając najpierw do remisu 3:3, a w 80. minucie wychodząc na prowadzenie 5:4! Końcówka należała jednak do piłkarzy Stomilu, którzy w doliczonym czasie gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bramki w tym niesamowitym meczu strzelali: Kacper Śmiglewski dwie oraz Jan Piasek i Franciszek Antkiewicz dla Polonii (piąta była samobójcza), a dla zespołu z Olsztyna: Dawid Grablewski trzy, Mateusz Sobotka, Jakub Brdak i Mateusz Szenfeld z rzutu karnego. Legia Warszawa po golach Jordana Majchrzaka i Macieja Bochniaka wygrała na swoim boisku ze Zniczem Pruszków 2:0. W pozostałych meczach Ząbkovia przegrała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:3, a Ursus Warszawa uległ na wyjeździe UKS-owi SMS Łódź 1:5.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, doszło do dwóch spotkań drużyn z Mazowsza. W stołecznym klasyku przy Konwiktorskiej, Polonia przegrała z Legią 0:6. Do przerwy legioniści prowadzili 1:0 po golu Kacpra Bogusiewicza. W drugiej połowie podopieczni trenera Dariusza Rolaka strzelili pięć bramek. Dwa razy trafił Tomasz Rojkowski, a kolejne gole dołożyli Rafał Boczoń, Karol Kosiorek i  Kacper Bogusiewicz. W Pruszkowie Znicz uległ rewelacyjnemu beniaminkowi – Kosie Konstancin 2:5. Trzy bramki dla gości zdobył Danny Babor, a pozostałe Wojciech Gan oraz kapitan drużyny Oskar Siwkowski (który jest już na liście życzeń kilku ekstraklasowych klubów m.in. Rakowa Częstochowa). Dla Znicza gole strzelali Michał Podpora oraz Dominik Bula. Zwycięstwo na wyjeździe odniosła też Escola Varsovia, która po golach Natana Skonecznego i Piotra Żołyńskiego pokonała AKS SMS Łódź 2:0. W ostatnim meczu pierwszej kolejki Jagiellonia Białystok wygrała z UKS-em SMS Łódź 3:2.