14 października 2019

Młodzież ze stolicy bryluje w kadrze U-17

W CLJ U-18 bardzo ciekawie zapowiadający się mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa został przełożony z powodu powołań zawodników obu drużyn do reprezentacji Polski. Z tego samego powodu nie odbyło się także derbowe spotkanie Polonii z Legią w CLJ U-17. Nasza młodzież świetnie spisywała się reprezentacji narodowej U-17.

Reprezentacja Polski U-17 (prowadzona przez trenera Marcina Dornę) oparta na piłkarzach z Mazowsza spisała się znakomicie. Najpierw wygrała z Macedonią Północną 3:2 w pierwszym meczu turnieju I rundy eliminacji do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w 2020 roku w Estonii. W tym spotkaniu wystąpiło trzech piłkarzy Legii: Radosław Cielemęcki, (który zanotował asysty przy pierwszej i drugiej bramce dla Biało-Czerwonych, strzelonych przez Filipa Balcewicza z Pogoni Szczecin oraz Patryka Kusztala z Zagłębia Lubin), Szymon Włodarczyk (podający przy trzecim trafieniu Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin) oraz Ariel Mosór. W podstawowym składzie zagrał też Jakub Kisiel z Polonii Warszawa. W drugim meczu Polska rozgromiła Lichtenstein 11:0 i wywalczyła już awans do kolejnej fazy eliminacji. Pięć bramek w tym spotkaniu strzelił Szymon Włodarczyk, a jedną Ariel Mosór. Oprócz nich zagrali także Jakub Kwiatkowski oraz Radosław Cielemęcki z Legii, Jakub Kisiel z Polonii oraz Fryderyk Gerbowski z Escoli Varsovia. Nasza reprezentacja w ostatnim meczu pierwszej rundy zmierzy się jeszcze we Włocławku z Belgią (15 października).

W Centralnej Lidze Juniorów U-18 Escola Varsovia przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław aż 1:5. Mecz rozegrano na starym boisku Śląska, które po przebudowie pełni rolę centrum treningowego drużyny z Wrocławia. Rywale od początku atakowali. Już w 2. minucie błąd defensorów Escoli przy rozpoczynaniu gry z własnego pola karnego skończył się stratą piłki i bramką strzeloną przez Kacpra Głowieńkowskiego. Drugiego gola wrocławianie zdobyli po kontrataku. Trzy podania przeniosły ciężar gry spod bramki Śląska na drugą stronę boiska, a na listę strzelców ponownie wpisał się Kacper Głowieńkowski. W 22. minucie ten sam zawodnik podwyższył na 3:0. Piłkarze Escoli stracili piłkę na środku boiska, a najlepszy snajper gospodarzy (oraz całej CLJ U-18) nie zmarnował okazji i zdobył już czternastą bramkę w tym sezonie. Przed przerwą czwarty raz stołecznego bramkarza pokonał Dominik Stupieńko, który wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie jeszcze jedną bramkę dla Śląska, trzydzieści sekund po wejściu na boisko z ławki rezerwowych, strzelił Ryszard Jakubiak. Escola odpowiedziała tylko honorowym trafieniem Piotra Owczarka w 85. minucie. Mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa został przełożony na 23 października.