27 sierpnia 2019

Młodzież ze stolicy dominuje

W rozgrywkach młodzieżowych na szczeblu centralnym dominują drużyny z Warszawy. Po trzech zwycięstwach Legia jest liderem w CLJ U-18, z kompletem zwycięstw w CLJ U-17 prowadzą Escola Varsovia i Polonia, a w CLJ U-15 najlepsza także jest Legia.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź 3:1. Początek meczu był wyrównany, łodzianie próbowali przejąć inicjatywę, ale legioniści nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. W 30. minucie Legia objęła prowadzenie. Patryk Pierzak dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę w bramce umieścił Jehor Macenko. Jeszcze przed przerwą stołeczni piłkarze podwyższyli na 2:0. Łukasz Rytelewski zagrał do Jakuba Kwiatkowskiego, a ten przelobował bramkarza rywali. Po zmianie stron Jakub Kwiatkowski ponownie trafił do siatki, a tym razem asystował mu Jakub Czajkowski. W doliczonym czasie honorową bramkę dla SMS-u z rzutu karnego strzelił Robert Prochownik. Znakomicie spisała się także Escola Varsovia, która pokonała w Kielcach aktualnego Mistrza Polski juniorów – Koronę 3:2. Do przerwy był remis 1:1 po trafieniach Szymona Płocicy dla gospodarzy oraz Kamila Odolaka dla Escoli. W drugiej połowie kolejny raz bramkarza Korony pokonał Kamil Swikszcz. Miejscowi szybko odpowiedzieli trafieniem Maksymiliana Kiełba, ale w końcówce szalę zwycięstwa na korzyść ekipy z Tarchomina przechylił Ebenezer Kelechukwu.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, po dobrym meczu Polonia Warszawa wygrała przy Łazienkowskiej z Legią 4:2. Pierwszego gola dla Czarnych Koszul już w 3. minucie zdobył Oskar Białek dobijając strzał Sebastiana Rumińskiego. Po pół godzinie goście prowadzili już 2:0 po trafieniu z rzutu karnego reprezentanta Polski Jakuba Kisiela. Tuż przed przerwą, po rajdzie Marcela Krajewskiego, kontaktową bramkę dla legionistów strzelił kolejny kadrowicz – Wiktor Kamiński. W 80. minucie po zagraniu Jakuba Wyszkowskiego trzeciego gola dla gości uzyskał Piotr Sonnenberg. Legia odpowiedziała błyskawicznie drugim trafieniem Wiktora Kamińskiego, ale po chwili Eryk Kudokas ponownie strzelił gola dla Czarnych Koszul, ustalając wynik meczu na 4:2 dla Polonii. Escola Varsovia na swoim boisku pokonała Naki Olsztyn 4:0. Bramki dla zespołu z Tarchomina strzelili: Adrian Bielka, Cezary Polak, Aleksander Sawosz oraz Dawid Kałek. Bardzo dobrze spisał się też Ursus. Traktorki wygrały u siebie z AKS-em SMS Łódź 3:0 po dwóch trafieniach Patryka Abbassiego i jednym Oskara Wójcika. Po zwycięstwie z UKS-em SMS 2:1, trzy punkty z Łodzi przywiózł także Znicz Pruszków. Gole dla Znicza zdobyli Oskar Katus i Korneliusz Krasuski, a dla łodzian Adam Dela.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, Polonia Warszawa wygrała w Białymstoku z Talentem 5:1. Do przerwy podopieczni trenera Michała Libicha prowadzili 2:0 po golach Mateusza Pękały oraz Jana Ziółkowskiego. W drugiej połowie kolejne bramki dla Czarnych Koszul zdobyli Filip Koper, Kacper Banasik i Kacper Śmiglewski. W końcówce dla ekipy z Podlasia trafił Oliwier Jaśkiewicz. Legia bardzo dobrze rozpoczęła wyjazdowy mecz z UKS SMS Łódź. Najpierw po zagraniu Oskara Lachowicza gola strzelił Maksymilian Stangret, a następnie Bartosz Krasuski wykorzystał podanie Michała Wojciechowskiego i po pięciu minutach legioniści prowadzili już 2:0. Jeszcze przed przerwą piłkę rywalom zabrał Maksymilian Stangret i po raz trzeci trafił do siatki. W drugiej połowie inicjatywę przejęli łodzianie, ale tylko raz udało im się pokonać stołecznego bramkarza po strzale Jakuba Jędrasika i Legia wygrała 3:1. Escola Varsovia pokonała w Elblągu Olimpię 4:2. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Dla Escoli gola w 12. minucie zdobył Jakub Oskędra, gospodarze wyrównali pięć minut później po trafieniu Szymona Grączewskiego. Po zmianie stron kolejne bramki dla ekipy z Tarchomina zdobyli: Tymon Kłosowicz, Gustaw Żebrowski oraz Mateusz Jasiński, a Olimpia odpowiedziała tylko golem Jana Piroga. W ostatnim meczu Ząbkovia uległa w Białymstoku Jagiellonii 0:8.