16 września 2020

Mocne otwarcie kadr wojewódzkich

  Rozpoczęły się jesienne „harce” naszych najmłodszych piłkarzy, powołanych do kadr wojewódzkich U-13 i U-14. W tym sezonie gramy eliminacje regionalne z reprezentacjami województwa Lubelskiego, Łódzkiego i  Świętokrzyskiego. Nasze „pisklęta” zainaugurowały je mocnym otwarciem.

     Pierwszym przeciwnikiem była reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2008, której trener Przemysław Cegiełko przeciwstawił osiemnastu wybrańców z szerokiej listy mazowieckich klubów tj. Legia Warszawa (6), KS Drukarz Warszawa (3), po dwóch z Wisły Płock i Znicza Pruszków oraz z AP Brychczy, Energii Kozienice, Varsovii, Escoli i AP Żyrardów. Przez pierwsze pół godziny (grano dziewięcioosobowymi zespołami na mniejszym boisku 2 x po 40’) rywale stawiali zacięty opór, jednak umiejętności piłkarskie naszych zawodników wzięły górę i w 32’ Stanisław Kubiak z tarchomińskiej Escoli wpakował piłkę do siatki przeciwnika. Druga część spotkania to już dominacja Mazowsza i w 70’ wychowanek Drukarza Mikołaj Gorzędowski podwyższył wynik. Ten sam zawodnik dziesięć minut później pięknie wystawił piłkę Kubiakowi, który dopełnił formalności i było 3:0!

    Starsi o rok koledzy z rocznika 2007, wystąpili już w jedenastoosobowych składach na pełnowymiarowym boisku i widać było, że oswojenie się z warunkami gry w trzydziestostopniowym upale wymaga pewnego czasu. Na bramki czekaliśmy do 34’, kiedy to po akcji Dawida Radomskiego (Polonia Warszawa) pruszkowianin Szymon Królak umieścił piłkę w lubelskiej bramce. Pięć minut później Radomski dołożył własne trafienie, a potem to już leciało… Najpierw legioniści: Mikołaj Kotarba (56’) i Mateusz Szczepaniak (60’), potem ponownie Radomski (61’) i Szczepaniak (63’) i w 71’ Jacek Strzegocki z Varsovii na 7:0 zakończył ten strzelecki festiwal. Trener Konrad Dousa ma więc powody do zadowolenia, choć w czasie meczu często pokrzykiwał na swoich wybrańców, z których większość pochodzi z Legii (6), ale reprezentowane jest szerokie spektrum zawodników z klubów z całego Mazowsza: warszawskiej Delty i Polonii, tarchomińskiego Championa, Varsovii, Ursusa, Wisły Płock czy Znicza Pruszków. Mimo wysokiej wygranej nasi bramkarze też mieli okazję do popisu, a skuteczne interwencje Oskara Klata z Escoli czy Mikołaja Gorzeli z Ząbkovii mogły się podobać.

    Tak więc mocne otwarcie naszej młodzieży, dziesięć bramek na początek i zero z tyłu; to dobry prognostyk przez następną kolejką spotkań, które reprezentacja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej rozegra 1 października br. na wyjeździe z kadrą Świętokrzyskiego ZPN.

(js)