12 sierpnia 2019

Mocne otwarcie naszej młodzieży

  Wystartowała Centralna Liga Juniorów U-18. W pierwszej kolejce bardzo dobrze spisały się nasze drużyny: Legia Warszawa na boisku w Nowej Hucie wygrała z Hutnikiem Kraków 5:0, a Escola Varsovia pokonała w Łodzi UKS SMS 3:1. W tym tygodniu rozgrywki zaczynają też CLJ U-17 i U-15.  

  Centralna Liga Juniorów U-18 rozpoczęła się znakomicie dla zespołów z Mazowsza. Pierwszym liderem została Legia, która pokonała na wyjeździe Hutnika Kraków 5:0. Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Szokę już do przerwy prowadziła różnicą czterech bramek. Dwa gole dla legionistów strzelił Kajetan Staniszewski, a kolejne dołożyli Nikodem Niski oraz Jakub Kwiatkowski. Po zmianie stron wynik meczu ustalił Mikołaj Grzejda. Escola Varsovia wygrała w Łodzi z SMS-em 3:1. W pierwszej połowie prowadzenie dla warszawiaków zdobył Kacper Dzida. Łodzianie doprowadzili do remisu za sprawą Mikołaja Owsiaka, ale końcówka należała do ekipy trenera Marka Gołębiewskiego. Dwa razy bramkarza rywali pokonał Kamil Odolak i Escola zgarnęła komplet punktów.  

  Centralna Liga Juniorów U-17 zainauguruje sezon w środę 14 sierpnia meczem (rozegranym awansem): UKS SMS Łódź – Escola Varsovia. Oprócz ekipy z Tarchomina w pierwszej rundzie wystąpią jeszcze trzy drużyny z Warszawy: Legia (mistrz Polski), Polonia i Ursus, a także beniaminek – Znicz Pruszków. Oprócz naszych zespołów w CLJ U-17 zagrają jeszcze: druga drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi – AKS oraz przedstawiciel Warmii i Mazur – Naki Olsztyn. Po raz pierwszy na szczebel centralny nie udało zakwalifikować się żadnej ekipie z Podlasia. Mistrza jesieni poznamy 17 listopada. Po pierwszej rundzie z każdej z czterech grup spadną dwa najsłabsze zespoły, a ich miejsce zajmą wyłonieni po barażach dwaj spośród mistrzów województw w swoich makroregionach.

 

Centralna Liga Juniorów U-15 wystartuje w następny weekend 17-18 sierpnia. Rozgrywki piętnastolatków także toczą się w czterech grupach liczących po osiem drużyn. Schemat rozgrywek jest identyczny, jak w rywalizacji w kategorii do lat 17. Najpierw zespoły rywalizują w makroregionach i dopiero po rundzie wiosennej zwycięzcy poszczególnych grup zagrają o mistrzostwo Polski. Tytułu zdobytego w czerwcu bronić będzie w tym sezonie Legia Warszawa. Oprócz legionistów w naszej grupie jesienią wystąpią również  Polonia Warszawa, Escola Varsovia i beniaminek, który po raz pierwszy zagra na szczeblu centralnym – Ząbkovia Ząbki. Podlasie reprezentują dwie ekipy: Jagiellonia Białystok i AP Talent Białystok, a stawkę uzupełniają UKS SMS Łódź oraz Olimpia Elbląg.

 

(mf)