10 września 2020

MUKS Praga i Jantar Ostrołęka finalistą PP kobiet na Mazowszu

  W czwartkowy wieczór 10 września br. na stadionie OSiR Praga przy Kawęczyńskiej, rozegrano mecz półfinałowy Pucharu Polski kobiet na Mazowszu. Rywalem trzecioligowego zespołu AKS Zły z warszawskich Szmulek były piłkarki MUKS Praga, występujące na co dzień w CLJ U-17. Drugim finalistą jest czwartoligowy Jantar z Ostrołęki; finałowy mecz zostanie rozegrany w Warszawie 30 września na stadionie przy Kawęczyńskiej.

   Mecz rozpoczął się dosyć niemrawo, ale pierwsze uporządkowały grę prażanki i po pięknej akcji Oliwii Katowicz, Ola Puchalska skierowała piłkę do bramki Złych. Strata gola nie załamała podopiecznych Anety Gójskiej i tuż przed przerwą liderka zespołu, Anna Kaźmierczak ulokowała piłkę w siatce rywalek.

    Druga połowa rozpoczęła się od falowych ataków ekipy Bartłomieja Gąsiora i po kwadransie gry ponownie Ola Puchalska po ataku z prawego skrzydła ponownie zdobyła prowadzenie dla drużyny z Pragi. Mimo starań z obu stron wynik do końca już nie uległ zmianie i piłkarki MUKS Praga Warszawa oczekiwać będą na zwycięzcę meczu Jantar Ostrołęka – WAP Warszawa, z którym spotkają się w mazowieckim finale Pucharu Polski pod koniec września br.

(js)