10 grudnia 2016

MUKS Praga ma 15 lat!

 Dokładnie 15 lat temu, w grudniu 2001 roku, z inicjatywy rodziców dziewcząt uprawiających piłkę nożną, powstał Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Praga” w Warszawie.  Zapał piłkarek, ich opiekunów i pierwszego prezesa klubu, Grzegorza Świderskiego, przełożył się na pasmo sukcesów, dzięki którym stołeczny klub jest dziś znaczącym graczem…

 Dokładnie 15 lat temu, w grudniu 2001 roku, z inicjatywy rodziców dziewcząt uprawiających piłkę nożną, powstał Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Praga” w Warszawie.

 Zapał piłkarek, ich opiekunów i pierwszego prezesa klubu, Grzegorza Świderskiego, przełożył się na pasmo sukcesów, dzięki którym stołeczny klub jest dziś znaczącym graczem na krajowych arenach piłki kobiecej.

  Już po trzech sezonach seniorki MUKS-u trafiły do najwyższej klasy rozgrywkowej, a od szeregu lat plasują się na wysokich miejscach obecnej I ligi kobiet. Jednak największe sukcesy piłkarki z prawobrzeżnej Warszawy odnoszą w rozgrywkach młodzieżowych, będąc jednocześnie trzonem wojewódzkiej kadry Mazowsza. Każdego roku podopieczne Marka Anglarta i jego sztabu szkoleniowego dorzucają do pokaźnej kolekcji kolejne trofea, których z braku miejsca, nie sposób wymienić. Ewenementem w skali krajowej jest fakt, że od piętnastu lat niezmiennie uzyskują awans do finałów ogólnopolskich, w których najczęściej plasują się na podium, a wielokrotnie na najwyższym, zarówno w kategorii U-13 jak i U-16.

   MUKS „Praga” to amatorski, niebogaty klub, którego sukcesem jest kształcenie młodych zawodniczek, a które potem najczęściej trafiają do ekstraligowych klubów oraz reprezentacji Polski wszystkich kategorii wiekowych; w historii klubu odnotowano ponad pięćdziesiąt nazwisk! Wychowanki praskiego klubu, które ostatnio brylują w barwach biało-czerwonych to choćby Patrycja Grabowska czy Weronika Zawistowska, ale za nimi już ustawia się kolejka pretendentek do reprezentacyjnych koszulek… Serdecznie gratulujemy !

   Z okazji Jubileuszu w hali sportowej przy ul. Szanajcy podczas weekendu 10/11 grudnia odbywa się turniej z udziałem mazowieckich drużyn dziewczęcych, na który gospodarze zapraszają sympatyków piłki kobiecej.

(js)