22 stycznia 2017

MUKS Praga triumfuje w X HMM U-16

W Grodzisku Mazowieckim rozegrano 21 stycznia br. X Halowe Mistrzostwa Mazowsza dziewcząt w kategorii U-16 i po raz dziesiąty triumfowały w nich zespoły MUKS Praga Warszawa, podopieczne Marka Anglarta. To piękny prezent dla tego szkoleniowca po jego 20-tu latach pracy w tym klubie.   Obydwa zespoły…

W Grodzisku Mazowieckim rozegrano 21 stycznia br. X Halowe Mistrzostwa Mazowsza dziewcząt w kategorii U-16 i po raz dziesiąty triumfowały w nich zespoły MUKS Praga Warszawa, podopieczne Marka Anglarta. To piękny prezent dla tego szkoleniowca po jego 20-tu latach pracy w tym klubie.

  Obydwa zespoły warszawskie przebrnęły przez eliminacje i ćwierćfinały jak burza i pomiędzy sobą rozegrały decydujące starcie, w którym 3:2 wygrała drużyna naszpikowana reprezentantkami kraju : Alicją Materek, Justyną Bartman czy Darią Umińską, jednak niemal pewne jest, że dołączą niebawem do nich koleżanki z zaplecza kadry tj. Jagoda Płatek, Zofia Giętkowska czy Daria Sokołowska lub filigranowa Dominika Ducal.

   Rewelacją turnieju były jednak bez wątpienia debiutujące w nim, oraz od niedawna w rozgrywkach ligowych, dziewczęta GKS Orlęta Baboszewo, które w meczu o trzecie miejsce pokonały po rzutach karnych renomowaną drużynę ekstraligowca GOSiRki Piaseczno! To właśnie piłkarka tego klubu – Dominika Skolimowska została okrzyknięta najlepszą zawodniczką turnieju.

  Jubileuszowy turniej miał rekordową obsadę 16 drużyn dziewczęcych z Mazowsza, co stanowi dobrą przesłankę na progu wiosennych rozgrywek. Obok dwóch drużyn MUKS Praga Warszawa i LUKS Sportowa Czwórka Radom do turnieju przystąpiły zespoły z klubów wszystkich szczebli rozgrywkowych : GOSIRki Piaseczno, KS Raszyn, KS Zamłynie Radom, , AZS UW Warszawa UKS Zabkovia,MKS Pogoń Siedlce, PKS Piastovia Piastów, GKS Start Otwock, UKS Jantar Ostrołęka, GKS Tygrys Huta Mińska, Orlęta Baboszewo oraz pełniącego honory domu UKS Mazovia Grodzisk Maz.

  Gospodarzom turnieju należą się więc szczególne słowa uznania za doskonałą organizację imprezy w tak szczególnych warunkach

(js)