10 października 2018

MUKS Praga zdobywcą kobiecego PP na Mazowszu

Znamy zwycięską drużynę Pucharu Polski kobiet na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej – MUKS Praga Warszawa.

Finał kobiecego pucharu odbył się na sztucznej trawie i przy sztucznym (słabym nota bene!) świetle na stadionie w Ząbkach, gdzie liderujące w drugiej lidze piłkarki Ząbkovii podejmowały faworytki – pierwszoligowy zespół z warszawskiej Pragi.

Ząbkowianki stawiały warszawiankom dzielny opór, kilkakrotnie wyprowadziły groźne ataki, a bezbramkowy wynik utrzymał się niemal do końca pierwszej połowy, gdy w 38 minucie Klaudia Grodzka znalazła drogę do siatki rywalek.

Po przerwie prażanki uporządkowały grę, która choć ostra momentami, mogła się podobać po obu stronach boiska. Gdy po godzinie gry sprytnym lobem Weronika Szuba podwyższyła wynik, stało się jasne, do kogo będzie należeć zwycięstwo w tym spotkaniu, które tuż przed końcowym gwizdkiem przypieczętowała pięknym strzałem Małgorzata Kowalska. 3:0 dla MUKS Praga Warszawa i okazały puchar trafił z rąk prezesa Mazowieckiego ZPN, Zdzisława Łazarczyka, w posiadanie stołecznego klubu.

Przeciwnikiem prażanek w kolejnej rundzie PP już na szczeblu centralnym będzie drużyna Włókniarza Białystok.