22 lutego 2015

MUKS Praga zwycięża w hali

 Dwanaście zespołów wzięło udział 21 lutego br. w otwartych halowych mistrzostwach Mazowsza kobiet na obiekcie GOSiR Piaseczno, którego piłkarki były jednym z faworytów turnieju.   GOSiR-ki swoje szanse pogrzebały już w ćwierćfinale, ulegając późniejszym finalistkom z Pragi. Swoje grupy wygrały akademiczki z AZS UW i niespodziewanie…

 Dwanaście zespołów wzięło udział 21 lutego br. w otwartych halowych mistrzostwach Mazowsza kobiet na obiekcie GOSiR Piaseczno, którego piłkarki były jednym z faworytów turnieju.

  GOSiR-ki swoje szanse pogrzebały już w ćwierćfinale, ulegając późniejszym finalistkom z Pragi. Swoje grupy wygrały akademiczki z AZS UW i niespodziewanie Tygryski z Huty Mińskiej i ta para rozegrała między sobą mecz o III. miejsce, który 1:0 wygrały piłkarki z Warszawy. W finale, grające bez porażki dziewczęta z MUKS Praga, spotkały się z rewelacją turnieju – piłkarkami KS Raszyn, które stawiły swym renomowanym rywalkom zacięty opór ulegając im zaledwie 0:1. Jednak wicemistrzostwo Mazowsza to dla ambitnych raszynianek ogromny sukces, a najwięcej bramek w turnieju zdobyła właśnie zawodniczka z Raszyna Patrycja Sadecka. Najlepiej strzegła swej bramki Ola Żmijewska z MUKS Praga; popularna „Żmija” wpuściła w całym turnieju tylko jednego gola! Ale najlepszą zawodniczką mistrzostw kapituła mazowieckich szkoleniowców wybrała Katarzynę Włodarczyk z AZS UW Warszawa.

  Mistrzostwa Mazowsza to kolejny sukces sztabu szkoleniowego Marka Anglarta i piłkarek MUKS Praga Warszawa, które tej zimy w halowej rywalizacji wygrały dwa turnieje ( U-16 i Open), a w U-13 zajęły drugie miejsce. To dobry prognostyk przed wiosną na trawie, na którą już niebawem wybiegną reprezentacje Mazowieckiego ZPN, w walce o krajowe trofea.