17 kwietnia 2017

Na czwartym froncie bez zmian

W walce o awans do III ligi nie zaszły zmiany.

W swoich grupach nadal prowadzą Pogoń Grodzisk Mazowiecki przed MKS-em Ciechanów, oraz Victoria Sulejówek przed Bronią Radom. Coraz bardziej zacięta staje się za to rywalizacja o utrzymanie. W związku z planowanym zmniejszeniem grup do szesnastu zespołów, nawet zajęcie 13. miejsca w tabeli nie daje takiej gwarancji. W przypadku, gdy z III ligi spadnie więcej niż jeden zespół z Mazowsza, drużyny z trzynastych miejsc będą musiały rozegrać baraże o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek.

 W grupie północnej siódma Mławianka ma tylko sześć punktów przewagi nad piętnastą Pogonią II Siedlce, a z walki nie rezygnują także kolejne zespoły. Unia Warszawa po dwóch golach Daniela Rosińskiego oraz trafieniach Kamila Kucharskiego, Dawida Jankiewicza i Mariusza Berlińskiego, pokonała w ostatniej kolejce Ostrovię Ostrów Mazowiecka 5:0. A piłkarze z Bemowa mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Ożarowianką. Wygrało także Podlasie Sokołów Podlaski. Po sensacyjnej porażce u siebie z Deltą Słupno, tym razem dzięki bramkom w końcówce Piotra Gosia oraz Tomasza Grochowskiego sokołowianie wygrali w Siedlcach z rezerwami Pogoni 2:0.
 W grupie południowej toczy się równie pasjonująca walka. Poważnie wzmocniony przed rundą rewanżową Grom Warszawa (do kadry dołączyli m.in. Dominik Dukalski – ostatnio Huragan Wołomin, oraz Mateusz Gliński i Bartosz Niksiński z Victorii Sulejówek) skrupulatnie zmniejsza dystans do wyprzedzających go drużyn. W świątecznej kolejce po trudnym spotkaniu zespół z Okopowej zremisował w Garwolinie z Wilgą 2:2. Przebudził się także KS Konstancin. W ostatnich pięciu meczach zdobył 10 punktów. Dobrze radzi sobie również LKS Promna. W poprzedniej kolejce pokonała na swoim boisku w Falęcicach Pilicę Białobrzegi 2:1, a teraz wywiozła punkt z Kozienic – remisując z Energią 1:1.
(mf)