17 kwietnia 2017

Na murawę wrócili i najmłodsi i najstarsi!

Wiosna jak na razie nas nie rozpieszcza, ale mimo nie najlepszej aury, na boiska powrócili już wszyscy piłkarze, grający na Mazowszu.

W obecnym sezonie najmłodszą grupą rywalizującą w rozgrywkach ligowych są żacy, czyli zawodnicy urodzeni w 2009 roku. W pierwszej fazie rozgrywek – w rundzie jesiennej, zespoły siedmiolatków podzielone były na pięć grup. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do powstałej na wiosnę I ligi: Akademia Talentów Piłkarskich Warszawa, Zwar Międzylesie, Okęcie 2014 Warszawa, Wicher Kobyłka, Be a Star Football Academy Warszawa oraz Respekt Halinów trafiły do grupy I, a Znicz Pruszków, Delta Warszawa, Akademia Piłkarska Żyrardów, Ożarowianka, Be a Star II oraz Football Academy Piaseczno znalazły się w grupie II.  
Najstarszymi piłkarzami na Mazowszu są oldboje oraz weterani. W Warszawskiej Lidze Oldbojów (rocznik 1982 i starsi), w grupie A rywalizują: Delta Warszawa, Jedność Żabieniec, Ursus Warszawa, GKP Targówek, Okęcie Warszawa, Prawnicy, Ligowiec Warszawa, Znicz Pruszków, oraz Legia Warszawa. W grupie B konkurują: PKS Radość, Świt Warszawa, MKS Piaseczno, Air Traffic Control Warsaw, KS Raszyn, Sporteam, Marymont Warszawa, MOSiR Ząbki i Polonia Warszawa. Zespoły spoza stolicy występują w Mazowieckiej Lidze Oldbojów, która podzielona jest na trzy szczeble. W I lidze grają: Start Otwock, KS Łomianki, Bóbr Tłuszcz, Bzura Chodaków, Pogoń Grodzisk i Józefovia. Drugą ligę tworzą: Wilga Garwolin, Wisła Jabłonna, PKS Radość, ŁKS Łajski oraz Sokół MOSIR Serock, a w trzeciej mierzą się: Advit Wiązowna, Perła Złotokłos, Milan Milanówek, Walka Kosów, Bór Regut oraz Jeziorka Prażmów. Wśród weteranów (kategoria wiekowa 45+) po pierwszej rundzie najlepsi są Alcor-Aromes, MOSiR Ząbki, Zwar Międzylesie, Sulejówek, SENI Bródno oraz Mirków Konstancin.
(mf)