10 października 2016

Najlepsza piłkarka świata w Warszawie !

 Najlepsza piłkarka świata Nadine Kessler, była wraz z delegazją UEFA, gościem turnieju najmłodszych mazowieckich piłkarek w srodę 12 bm na stadionie Varsovii. Owacyjnie powitana przez uczestniczki drugiej już rundy programu FIFA „Ze szkoły do ligi kobiecej” gwiazda kobiecego futbolu, mimo fatalnych warunkow atmosferycznych, chętnie rozdawała autografy…

 Najlepsza piłkarka świata Nadine Kessler, była wraz z delegazją UEFA, gościem turnieju najmłodszych mazowieckich piłkarek w srodę 12 bm na stadionie Varsovii.
Owacyjnie powitana przez uczestniczki drugiej już rundy programu FIFA „Ze szkoły do ligi kobiecej” gwiazda kobiecego futbolu, mimo fatalnych warunkow atmosferycznych, chętnie rozdawała autografy i z uśmiechem pozowała do pamiątkowych zdjęć. 

 26-letnia Kessler jest liderką najlepszej klubowej drużyny w Europie i na świecie, jakim jest niemiecki Wolfsburg. Liderka reprezentacji Niemiec po raz pierwszy w karierze otrzymała trofeum dla najlepszej piłkarki świata, wyprzedzając pięciokrotną triumfatorkę tej nagrody, Brazylijkę Martę, a także laureatkę z roku 2013, Amerykankę Abby Wambach.

  Gospodarze zasłużonego stołecznego klubu „Varsovia”, w asyście przedstawicieli PZPN i MZPN, pokazali gosciom m.in. albumy ze zdjęciami Roberta Lewandowskiego sprzed… 16 lat, bo właśnie tu nasz najlepszy pilkarz stawial pierwsze kroki do swojej wspaniałej kariery.

 „- Jestem zachwycona pobytem w Polsce; widać na każdym kroku, że żyjecie futbolem i podchodzicie do niego bardzo emocjonalnie. A entuzjazm tych małych dziewczynek i to, jak mnie przyjęły, bardzo mnie wzruszyło ! – powiedziała po wizycie Nadine Kessler.” (js)