2 listopada 2020

Nasi juniorzy punktują

Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły z Mazowsza występujące w Centralnych Ligach Juniorów. W kategorii piętnastolatków wszystkie nasze drużyny wygrały, a u siedemnastolatków zremisowały swoje mecze. W najstarszej kategorii grała tylko Legia, która bez problemu poradziła sobie z Koroną Kielce.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18 Legia Warszawa wygrała w Książenicach z Koroną Kielce 4:0. W pierwszej połowie legioniści przeważali, ale długo nie mogli trafić do bramki rywala. Zmobilizowali się dopiero gdy ich grze zaczął przyglądać się szkoleniowiec pierwszego zespołu – Czesław Michniewicz. W 40. minucie rzut karny wywalczył i wykorzystał Wiktor Kamiński. Ten sam zawodnik na początku drugiej połowy podwyższył wynik, po podaniu Kajetana Staniszewskiego. Wiktor Kamiński ma już na koncie 10 bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców CLJ U-18. Kolejne gole padły dopiero w końcówce spotkania. Najpierw z prostopadłego podania Fryderyka Janaszka skorzystał Jakub Czajkowski, a w doliczonym czasie gry czwarty raz bramkarza Korony pokonał debiutujący w drużynie juniorów starszych Fryderyk Janaszek (który tak jak Wiktor Kamiński jest z rocznika 2004). Po 12. kolejkach Legia jest szósta w tabeli i traci do prowadzącego Śląska Wrocław osiem punktów. Lider rozegrał jednak o dwa mecze więcej (legioniści dwukrotnie pauzowali z powodu kwarantanny). Spotkanie Escoli Varsovia z Lechem Poznań zostało przełożone na 11 listopada.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, w derbowym starciu Ursus zremisował na swoim boisku z prowadzącą w tabeli Polonią 0:0. Po wyrównanym pierwszym kwadransie, Czarne Koszule osiągnęły przewagę. Najpierw gospodarzy od utraty gola uratowała poprzeczka, a następnie po strzale z rzutu wolnego bardzo dobra interwencja Stanisława Pruszkowskiego. Traktorki także miały okazję do zdobycia bramki, jednak uderzenie Mieszka Maciejewskiego było niecelne. Po zmianie stron groźniejsze ataki przeprowadzał Ursus i gdyby Adam Osica był bardziej precyzyjny podopieczni trenera Arkadiusza Szulca zgarnęliby trzy punkty. Niesamowitym finiszem popisali się juniorzy Znicza Pruszków. W meczu z UKS SMS Łódź do 90. minuty przegrywali 0:2, ale w doliczonym czasie gry najpierw trafił Adrian Kazimierczak, a po chwili do remisu 2:2 doprowadził Krzysztof Kozaczuk. Legia Warszawa zremisowała w Bełchatowie z GKS-em 3:3. Gole dla legionistów zdobyli: Dawid Kiedrowicz, Igor Strzałek oraz Szymon Gaj, a dla gospodarzy Marcel Żegota, Igor Stelmach i Dominik Rubajczyk. Mecz Escola Varsovia – Jagiellonia Białystok został przełożony na 11 listopada.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 4:1. W 10. minucie pierwszego gola dla legionistów zdobył Mateusz Sitek. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Jana Faberskiego (który we wrześniu razem z Maksymilianem Kojem trafił do Jagiellonii z drużyny FFA Warszawa). Po pół godzinie gry drugą bramkę dla Legii strzelił Karol Kosiorek. Po przerwie kolejne dwa trafienia dla podopiecznych trenera Dariusza Rolaka dołożył Igor Rosa. W końcówce legioniści mogli podwyższyć wynik, ale Piotr Zieliński trafił w poprzeczkę. Jeszcze wyższe zwycięstwo odniósł Znicz Pruszków pokonując w Elblągu Olimpię 6:0. Cztery gole w tym meczu strzelił Michał Podpora, a pozostałe Antoni Banaszek i Kacper Cuprzyński. Escola Varsovia wygrała na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź 4:0. Rozpoczęło się od samobójczej bramki Jakuba Grabarczyka, dwa kolejne gole dla ekipy z Tarchomina strzelił Bartosz Elget, a wynik ustalił Franciszek Orłowski. W ostatnim meczu Polonia Warszawa wygrała w Łodzi z Widzewem 2:0. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Bramki dla Czarnych Koszul zdobyli Bartosz Sowiźrał oraz Paweł Kosmalski.