25 listopada 2019

Nasi juniorzy zapunktowali

Legia Warszawa wygrała z Hutnikiem Kraków 1:0 i została liderem Centralnej Ligi Juniorów U-18! Podopieczni trenera Grzegorza Szoki o punkt wyprzedzają Zagłębie Lubin oraz Górnika Zabrze. W ostatniej kolejce komplet punktów zdobyła także Escola Varsovia.

Legia Warszawa wygrała w Rembertowie z Hutnikiem Kraków 1:0. Początek ostatniego meczu w 2019 roku należał do legionistów. Okazję do zdobycia gola miał szesnastoletni Szymon Włodarczyk (sprawdzany już w pierwszym składzie Legii podczas niedawnego sparingu z Legionovią), lecz jego uderzenie z ostrego kąta obronił bramkarz Hutnika. Warszawiacy przeważali, wykonywali kilka rzutów rożnych, jednak defensywa rywali nie dawała się zaskoczyć. Po pół godzinie kolejne groźne akcje przeprowadzili Kajetan Staniszewski oraz Hubert Derlatka, ale do przerwy było 0:0.

Tuż po zmianie stron na boisko wszedł piętnastoletni Wiktor Kamiński (który także trenował już z pierwszym zespołem Legii). I już kilka chwil później po zagraniu Kamińskiego niewiele zabrakło żeby piłka znalazła się w siatce. Następnie w głównych rolach wystąpili bramkarze obu drużyn. Po rzucie wolnym dla Hutnika skuteczną interwencją popisał się Kacper Tobiasz, a po akcji Dawida Baranowskiego z Gaborem Grabowskim dobrze spisał się golkiper rywali. Legia dopięła swego dopiero w 88. minucie. Patryk Pierzak trafił w słupek, a piłkę do siatki głową skierował Szymon Włodarczyk.

Escola Varsovia wygrała na swoim boisku z UKS-em SMS Łódź 2:0. Prowadzenie dla podopiecznych trenera Konrada Dousy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy uzyskał Marcel Błachewicz. Po zmianie stron drugiego gola dla gospodarzy zdobył Adrian Bielka. W końcówce drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Mikołaj Owsiak z SMS-u i łodzianie kończyli w dziesiątkę. Dla Escoli było to bardzo ważne zwycięstwo. Drużyna z Tarchomina nadal znajduje się w strefie spadkowej, ale ma tyle samo punktów co zajmująca bezpieczne miejsce Cracovia i tylko o trzy mniej niż UKS SMS Łódź oraz Jagiellonia Białystok.