16 marca 2021

Nasza młodzież budzi się wiosną

W CLJ U-18 oraz CLJ U-15 najlepiej zaprezentowały się Legia Warszawa oraz Escola Varsovia, a w CLJ U-17 trzy punkty zainkasowała Polonia Warszawa.

W CLJ U-18 po raz kolejny znakomicie spisali się juniorzy Escoli Varsovia. Przed tygodniem wygrali w Zabrzu z Górnikiem 2:0, a teraz pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 4:2. Ekipa ze Szczecina w poprzedniej kolejce ograła Legię i była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jednak po pół godzinie gry to warszawiacy objęli prowadzenie. Po akcji Aleksandra Sawosza, piłkę do swojej bramki skierował zawodnik Pogoni – Wiktor Żurawski. Rywale jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, po trafieniu z rzutu karnego Kacpra Łukasiaka. Po zmianie stron jedenastkę wywalczyła Escola, a wykorzystał ją Artemijus Tutyškinas. W 70. minucie po raz kolejny samobójczą bramkę strzelił największy pechowiec tego meczu – Wiktor Żurawski i było 1:3. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Po jeszcze jednym rzucie karnym zamienionym na gola przez Kacpra Łukasiaka Portowcy złapali kontakt. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do naszego zespołu. Mateusz Szmyd znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego ustalił wynik na 4:2 dla Escoli. Wygrała także Legia Warszawa, która w Łodzi mierzyła się z UKS-em SMS. Po trafieniach Wiktora Kamińskiego i Kajetana Staniszewskiego dla legionistów oraz Patryka Domagały dla łodzian, mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla stołecznej drużyny.

W CLJ U-17 doszło do podwójnej rywalizacji mazowieckich drużyn. W meczu rozegranym na bocznym boisku przy ulicy Konwiktorskiej, Polonia Warszawa grała z Ząbkovią. Oba zespoły w pierwszej kolejce zaliczyły falstart (Czarne Koszule przegrały w Olsztynie ze Stomilem 5:6, a ekipa z Ząbek u siebie 1:3 z Jagiellonią Białystok). Tym razem trzy punkty zgarnęła Polonia wygrywając 3:1. W drugim derbowym starciu Znicz Pruszków na swoim terenie podejmował piłkarzy Ursusa Warszawa. Te zespoły również nie najlepiej rozpoczęły rozgrywki. Znicz przed tygodniem przegrał z Legią 0:2, a Traktorki uległy w Łodzi UKS-owi SMS 1:5. Spotkanie dwóch naszych drużyn zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego bardziej zadowoleni mogą być goście. Do niespodzianki doszło w Książenicach, gdzie Legia Warszawa przegrała ze Stomilem Olsztyn 1:3. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Dawid Kiedrowicz. Dla rewelacyjnego beniaminka z Warmii dwa razy trafił Mateusz Sobotka, a raz Bartosz Florek. W ostatnim meczu Jagiellonia Białystok wygrała z UKS-em SMS Łódź 5:2.

W CLJ U-15 najlepiej zagrała Legia Warszawa. Podopieczni trenera Dariusza Rolaka pokonali na swoim terenie Jagiellonię Białystok 4:1. Pierwszego gola dla legionistów zdobył Jakub Grzejszczak, wykorzystując podanie Macieja Saletry. Po kwadransie goście wyrównali – po rzucie karnym wykorzystanym przez Szymona Stypułkowskiego. Tuż przed przerwą Legia ponownie wyszła na prowadzenie za sprawą Jakuba Kowalskiego, któremu asystował Fryderyk Misztal. Po zmianie stron kolejne bramki strzelili Oliwier Olewiński oraz Maciej Złotkowski. Bardzo dobrze spisała się także Escola Varsovia. Ekipa Adriana Langiera wygrała na swoim boisku z UKS-em SMS Łódź 3:1. Do przerwy prowadzili rywale, ale druga połowa należała już do gospodarzy. Gole dla drużyny z Tarchomina zdobyli: Bartosz Elget, Nikodem Leśniak-Paduch oraz Oliwier Myszkowski. W derbowym starciu dwóch ekip z Mazowsza, Znicz Pruszków wygrał na swoim boisku z Polonią Warszawa 1:0. W ostatnim meczu drugiej kolejki, Kosa Konstancin zremisowała na wyjeździe z AKS-em SMS Łódź 0:0.