3 września 2019

Nasza młodzież nadal przewodzi

W rozgrywkach juniorów, na szczeblu centralnym warszawskie zespoły nadal są najlepsze. W U-18 oraz U-15 liderem jest Legia, a w U-17 Escola i Polonia. W Ekstraligach na Mazowszu, dobrze spisują się drużyny z terenu. W U-18 po czterech kolejkach prowadzą Mławianka i Znicz Pruszków, w U-17 Wisła Płock i Varsovia, a w U-15 Radomiak.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, w meczu liderów, Legia Warszawa pokonała w Rembertowie Zagłębie Lubin 4:2. Legioniści wyszli na prowadzenie już w 2. minucie po strzale Jakuba Czajkowskiego. Potem inicjatywę przejęli rywale. Piłkarze z Lubina stwarzali sporo akcji pod bramką Legii, ale nie potrafili ich wykorzystać. Okazję do zdobycia gola mieli także nasi piłkarze. Po błędzie bramkarza Zagłębia sytuacji sam na sam nie wykorzystał Szymon Włodarczyk. Lubinianie wyrównali tuż przed przerwą. W 42. minucie Jakub Siga minął trzech zawodników Legii i umieścił piłkę w siatce. Początek drugiej połowy znowu należał do rywali. Przewaga Zagłębia zaowocowała trafieniem Marcela Górskiego i goście prowadzili 2:1. Na szczęście po stracie gola Legia się przebudziła. Po godzinie gry wyrównującą bramkę strzelił Jehor Macenko. W 72. minucie po zagraniu Patryka Pierzaka trzeciego gola dla drużyny z Łazienkowskiej głową strzelił Jakub Kwiatkowski. W doliczonym czasie, po szybkim kontrataku wynik na 4:2 ustalił Kajetan Staniszewski. Mecz Escoli Varsovia z Górnikiem Zabrze został przełożony na 11 września.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 prowadząca w tabeli Escola Varsovia wygrała w Pruszkowie ze Zniczem 3:1. Kilka minut po przerwie prowadzenie dla zespołu z Tarchomina zdobył Dawid Kałek. Drugi gol dla Escoli padł po niefortunnym zagraniu jednego z zawodników Znicza, który skierował piłkę do swojej bramki. Ekipa z Pruszkowa złapała kontakt po strzale Tymona Proczka, ale w doliczonym czasie gry padł trzeci gol dla Escoli, a jego autorem był Karol Boniecki. Polonia Warszawa pokonała na swoim boisku UKS SMS Łódź 3:2. Po pierwszej połowie Czarne Koszule prowadziły 2:0 po golach Piotra Sonnenberga oraz Jakuba Kisiela, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Eryku Kudokasie. Po zmianie stron łodzianie zabrali się do odrabiania strat i po trafieniach Gracjana Szpuchy i Kacpra Kowalskiego zrobiło się 2:2. Końcówka należała jednak do polonistów. Drugi gol Piotra Sonnenberga zapewnił Polonii zwycięstwo i komplet punktów po trzech kolejkach. Legia Warszawa wygrała w Łodzi z zespołem AKS SMS 2:0. Wynik z rzutu wolnego otworzył Arkadiusz Ziarko. W 70. minucie akcję legionistów zainicjował Bartosz Ślendak, na bramkę uderzał Patryk Bek, a piłkę do siatki dobił Marcel Niesłuchowski.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, w trzeciej kolejce doszło do dwóch bezpośrednich pojedynków mazowieckich drużyn. W meczu na szczycie Escola Varsovia przegrała na swoim boisku z Legią 1:3. Po kwadransie prowadzenie dla legionistów, po zagraniu Kacpra Rojkowicza zdobył Szymon Gaj. Pięć minut później ten sam zawodnik, tym razem po asyście Macieja Bochniaka strzelił drugiego gola. Jeszcze przed przerwą kolejny raz bramkarza z Tarchomina pokonał Maksymilian Stangret i po pierwszej połowie podopieczni trenera Artura Kalinowskiego prowadzili 3:0. Escola dopiero w końcówce meczu zdobyła honorowego gola za sprawą Jarosława Janowskiego. Polonia Warszawa na bocznym boisku przy Konwiktorskiej wygrała z Ząbkovia 4:1. Gospodarze od początku starali się przejąć inicjatywę i po strzale Kacpra Banasika wyszli na prowadzenie. Ale piłkarze z Ząbek tuż przed przerwą wyrównali za sprawą Jakuba Kolo. Był to pierwszy gol Ząbkovii w tym sezonie. W poprzednich dwóch meczach beniaminkowi spod Warszawy nie udawało się trafić do bramki. Do przerwy był remis, ale w drugiej połowie Czarne Koszule znowu przeważały. Kolejne dwa gole dla ekipy trenera Michała Libicha dołożył Kacper Banasik, a wynik ustalił Mateusz Pękała.