9 listopada 2017

Nasze dziewczęta kopią…

Obradowała Komisja Piłki Kobiecej Mazowieckiego ZPN, dyscypliny, która staje się na Mazowszu coraz bardziej popularna.

  Komisja, pod przewodnictwem Marka Anglarta dokonała podsumowania piłkarskiej jesieni na Mazowszu w żeńskim wydaniu.

Nasze sztandarowe zespoły : LUKS Sportowa Czwórka Radom na razie płaci frycowe w ekstralidze kobiet i jej podstawowym celem na wiosnę jest utrzymanie się w gronie najlepszych. Mamy jednak powody do satysfakcji, gdyż na półmetku ekstraligi Górnik Łęczna wyprzedza wieloletniego dominatora, Medyka Konin. To właśnie w Łęcznej grają wychowanki warszawskiego MUKS Praga : Dominika Grabowska, Weronika Zawistowska i Alicja Materek.

   W północnej grupie pierwszej ligi piłkarki KS Raszyn są w podobnej sytuacji i ciułają punkty. W diametralnie innej sytuacji są dziewczęta z warszawskiej Pragi; jak na razie są w grupie południowej jedynym zespołem bez porażki i tylko jeden niefortunny remis sprawił, że plasują się tuż za liderem. Za kilka miesięcy może prażankom zajrzeć w oczy widmo … awansu do ekstraligi!

  W jedenastoklubowej drugiej lidze makroregionalnej aż siedem zespołów pochodzi z Mazowsza, a tabeli przewodzi wyraźnie Piastovia Piastów. Martwi tylko postawa coraz słabiej spisujących się akademiczek z KU AZS Uniwersytet Warszawski, które zdołały uzbierać jesienią zaledwie 4 punkty.

  W trzeciej lidze przewodzą bojowe Tygryski z Huty Mińskiej, a na uwagę zasługuje wysoka, trzecia lokata beniaminka, Orląt z Baboszewa. Szkoda tylko, ze za sportową postawą piłkarek nie idzie kultura baboszewskich kibiców, której zachowanie obserwatorzy coraz częściej oceniają jako skandaliczne!

  Mazowsze jest jednym z nielicznych regionów, gdzie funkcjonuje czwarta liga kobieca. Skromna początkowo w składzie sześciu drużyn, dziś liczy sobie 10 zespołów, które w szybkim tempie nabierają ligowego obycia. Takim fenomenem jest peryferyjny klubik Kurpik Kadzidło, który zaczął rozgrywki od porażki 1:13, by na finiszu jesieni plasować się w górnej połówce tabeli z dziesięcioma punktami!

  Oddzielnie już opisywaliśmy poczynania naszych wojewódzkich kadr młodzieżowych, które po jesiennej rundzie eliminacyjnej pewnie zmierzają do centralnych finałów. Oby tylko tam nie zabrakło im rozpędu, jak w minionym sezonie!

  Przed piłkarkami z Mazowsza okres zimowy, który jednak jest zapełniony; piłkarki na ten czas przeniosą się do pod dachy, a najważniejszą imprezą będą halowe mistrzostwa Mazowsza, przewidziane na luty 2018 roku.

(js)