24 października 2019

Nasze kadry wojewódzkie nadal w czołówce

  24 października br. nasze kadry wojewódzkie zakończyły jesienną rundę eliminacji do finałów mistrzostw Polski. Tym razem gościły w świętokrzyskich Nowinach (chłopcy) oraz w Zamościu (dziewczęta).

  Jak dotąd bezkonkurencyjna ekipa Piotra Mosóra, grająca w tym sezonie w kategorii U-14, w rywalizacji Turnieju im. K. Deyny, napotkała na zacięty opór wicelidera tabeli, reprezentacji Lubelskiego ZPN. Mimo szybko zdobytego prowadzenia przez drużynę z Mazowsza, niebawem zrobiło się 3:1 dla rywali i nasi chłopcy musieli gonić wynik, co im się ostatecznie udało. Remis 3:3 po bramkach Oskara Tomczyka, Piotra Zielińskiego i Tomasza Rojkowskiego pozwolił utrzymać prymat w tabeli. Co prawda zespół z Lublina ma także 7 punktów, ale o jedenaście zdobytych bramek mniej w trzech meczach rundy jesiennej.

   Dobrze spisała się kadra Konrada Dousy w kategorii U-13, która pokonała rywali z Lubelskiego aż 6:1 i na jesiennym finiszu utrzymała drugą lokatę.

   W podobnej sytuacji są nasze dziewczęta w kategorii U-14, które w pierwszym turnieju w Miętnem (rywalizacja odbywa się w czterech turniejach) zagrały nierówno; tym razem w Zamościu było znacznie lepiej, choć bez fajerwerków. Jednobramkowe wygrane ze słabiutką ekipą ze Świętokrzyskiego ZPN oraz  z nieco lepszym zespołem z Lubelskiego ZPN i wartościowy remis 2:2 z reprezentacją Łódzkiego ZPN, opartej na wychowankach renomowanej łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego dały liczącą się zdobycz punktową.. Podopieczne Marcina Wojdy z jedenastoma punktami zajmują pewne drugie miejsce i przed wiosennymi turniejami mają pięć punktów przewagi nad rywalkami.

 (js)